Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ue
02.06.2008 11:39

UE nie obniży VAT-u na paliwa?

Ministrowie finansów: Niemiec, Hiszpanii i Holandii uważają, że to zły sposób na ulżenie kierowcom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Niektórzy z zebranych we Frankfurcie nad Menem ministrów finansów państw strefy euro nie chcą obniżenia stawki podatku VAT od paliw płynnych.

- _ Nie powinniśmy reagować politycznie i próbować interweniować. W przeszłości często okazywało się to błędem _ - powiedział minister finansów Niemiec Peer Steinbrueck (na zdjęciu).

Propozycję obniżenia stawki podatku VAT na benzynę i olej opałowy w całej Unii Europejskiej przedstawił prezydent Francji Nicolas Sarkozy.

Steinbruecka poparli także inni uczestnicy spotkania we Frankfurcie, które odbywa się z okazji 10. rocznicy utworzenia Europejskiego Banku Centralnego. - _ To nie jest dobry pomysł. Cenę ropy określa rynek _ - oświadczył hiszpański minister gospodarki i finansów Pedro Solbes, postulując jednocześnie zmniejszenie zużycia tego surowca.

W podobnym tonie wypowiedział się holenderski minister finansów Wouter Bos. - _ Musimy uczynić naszą gospodarkę mniej uzależnioną od cen ropy. Problemem Francji jest uporządkowanie jej budżetu. Obniżenie podatków nie musi być dla niej łatwe do przeprowadzenia _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz