Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
01.08.2007 06:03

USA: Jeżeli przegramy, zwycięzcą w Iraku będzie Iran

Kandydat na przewodniczącego Kolegium Szefów Sztabów admirał Michael Mullen wyraził opinię, że bez politycznego rozwiązania konfliktu etniczno-religijnego, w Iraku nie uda się zakończyć wojny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Kandydat na przewodniczącego Kolegium Szefów Sztabów admirał Michael Mullen wyraził opinię, że bez politycznego rozwiązania konfliktu etniczno-religijnego, w Iraku nie uda się zakończyć wojny. *"Jeżeli nie nastąpi polityczne pojednanie, żadna liczba dodatkowych wojsk nic nie pomoże" - powiedział admirał Mullen na przesłuchaniach przed senacką Komisją Sił Zbrojnych, mającą zadecydować o zatwierdzeniu przez Senat jego nominacji.

_ W razie zatwierdzenia jego nominacji, co wydaje się przesądzone, Mullen zastąpi na stanowisku przewodniczącego Kolegium Szefów Sztabów generała Petera Pace'a. _Jednocześnie jednak podkreślił, że bezpieczeństwo, jakie mogą zapewnić amerykańskie wojska, odgrywa kluczową rolę w stworzeniu warunków dla politycznego pojednania między sunnitami a szyitami, ponieważ "dostarcza rządowi irackiemu swobody manewru potrzebnej do działań na rzecz takiego pojednania i wzrostu gospodarczego".

Admirał utrzymywał, że stan bezpieczeństwa w Iraku stopniowo się poprawia. "Bezpieczeństwo jest lepsze, nie doskonałe, ale lepsze" - powiedział.

Oświadczył też, że jeżeli Stany Zjednoczone przegrają, zwycięzcą będzie Iran, który - według Mullena - uzbraja rebeliantów w Iraku i talibów w Afganistanie.

Tagi: usa, wiadomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz