Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wraca stara koalicja

0
Podziel się:

Andrzej Lepper zapowiada podpisanie umowy koalicyjnej z PiS i LPR w poniedziałek. Roman Giertych uważa, że większościowa koalicja już istnieje.

Wraca stara koalicja
(PAP/ Tomasz Gzell)

"Jeszcze dzisiaj rozpoczną się rozmowy w sprawie utworzenia koalicji, a w poniedziałek powinna zostać sfinalizowana umowa koalicyjna" - powiedział szef Samoobrony Andrzej Lepper.

Lepper poinformował, że zespół roboczy składający się z przedstawicieli Samoobrony, PiS i LPR zaczyna pracę w czwartek o godz. 16. Jak dodał, rozmowy tego zespołu prowadzone były już w środę.

"Obrady Sejmu zostaną przełożone do wtorku do godz. 11. W poniedziałek mamy sfinalizować już umowę (koalicyjną)" - podkreślił.

_ Lepper wykluczył możliwość udziału Samoobrony w koalicji, w której znaleźliby się posłowie z Ruchu Ludowo- Narodowego. Są nimi m.in. b. posłowie partii Andrzeja Leppera. _
Szef Samoobrony nic chce by w koalicji znaleźli się rozłamowcy z Samoobrony, którzy utworzyli klub Ruchu Ludowo-Narodowego.

"Oni nie wchodzą, rozmowy są prowadzone przez trzy kluby: PiS, Liga (Polskich Rodzin) i Samoobrona. Żadnego czwartego klubu nie ma i na pewno nie będzie. Jeżeli byłby to nas nie będzie. Nie będziemy (w koalicji) z ludźmi, o których przewodniczący klubu PiS Marek Kuchciński powiedział, że trzeba im "głowy ostrzyc"" - podkreślił Lepper.

Lepper, pytany przez dziennikarzy, czy rozmowy koalicyjne oznaczają, że wróci on do rządu powiedział, że "chce odpowiadać za Polskę". Na pytanie, czy będzie ponownie ministrem rolnictwa, szef samoobrony odpowiedział: "niestety, chyba".

Roman Giertych uważa, że koalicja PiS LPR i Samoobrona już faktycznie istnieje. Potwierdzeniem tego jest - według niego - głosowanie w sprawie przerwania obrad.

Zdaniem szefa LPR, Andrzej Lepper powróci do rządu na początku przyszłego tygodnia, przed wznowieniem posiedzenia Sejmu i głosowaniem wniosku o samorozwiązanie parlamentu. Roman Giertych dodał, że rozmowy z PiSem i Samoobroną trwają, nie chciał się jednak wypowiadać na temat konkretnych ustaleń.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)