Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.05.2020 15:00

Polregio z nowym prezesem. Zmiany nie ominęły również składu zarządu

Nowym prezesem Polregio został Artur Martyniuk, dotychczasowy dyrektor w firmie doradczej Deloitte. Do Zarządu spółki trafił z kolei, dyrektor handlowy Adam Pawlik, dotychczasowy zastępcy dyrektora wielkopolskiego Polregio.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polregio)
Artur Martyniuk - nowy prezes największego, kolejowego przewoźnika w Polsce.

Kim jest nowy prezes przewoźnika? Artur Martyniuk jest absolwentem studiów MBA IESE Business School w Barcelonie. Kształcił się także w Harvard Business School i London Business School. Ukończył również, z tytułem magistra inżyniera, Politechnikę Lubelską na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki.

Swoją karierę zawodową rozpoczynał w firmie doradczej KPMG, gdzie przez wiele lat kierował projektami dla średnich i dużych polskich przedsiębiorstw oraz międzynarodowych koncernów.

Zobacz też: Wesela 2020. Znamy szczegóły organizacji wesela. Ministerstwo przyjęło te rekomendacje

Pracował również w szwajcarskim oddziale banku Goldman Sachs oraz madryckiej centrali Banku Santander. W latach 2013-2020 był dyrektorem doradztwa finansowego w Deloitte, zarządzając zespołem projektowym dla wielu sektorów gospodarki w kraju oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Adam Pawlik to absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, z dyplomem EMBA Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. W Polregio jest od 2017 roku. Jest też zzłonkiem Rady Nadzorczej Torpol S.A., członkiem Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczypospolitej Polskiej.

Przemysł motoryzacyjny prosi rząd o wydłużenie rozliczeń czasu pracy do 24 miesięcy.
Dalsze zwolnienie z ZUS, bank godzin, dłuższe umowy okresowe. Biznes chce zmian w tarczy

Polregio, to obecnie największy i jednocześnie najprężniej rozwijający się przewoźnik kolejowy w Polsce. Spółka czwarty rok z rzędu wypracowuje dodatni wynik finansowy. Zysk netto sięgnął w 2019 roku 29,38 mln zł.

Skumulowany wynik finansowy spółki za lata 2016 - 2019 wyniósł 211,23 mln zł. W ubiegłym roku liczba przewożonych przez firmę pasażerów osiągnęła poziom 88,9 mln, czyli 7,7 mln więcej niż w roku 2018.

Polregio to też największy pasażerski przewoźnik w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50 proc. i jeden udział).

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-05-2020

miśNazwisko zobowiązuje. Jest jak najbardziej słuszne i popierane. Słuszną linię ma nasza władza.

Rozwiń komentarze (1)