Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Polska liderem zakupów ropy z Rosji. Jak to się stało? "Dziwi mnie to. Rząd karmi Polaków dobrym słowem"

Choć import ropy z Rosji spadł, Polska stała się największym odbiorcą rosyjskiej ropy w całej UE - wynika z analizy Forum Energii. Jak to możliwe? - To jest pytanie, które należy zadać temu kombinatowi państwowo-gospodarczemu, który zmonopolizował rynek paliw w Polsce. Ja nie umiem powiedzieć, dlaczego tak jest - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Artur Far-Nowak z Kolegium Gospodarki Światowej SGH. - Polityka powinna być tu ważniejsza niż racje gospodarcze. Dziwi mnie to, że Polska stała się liderem zakupów z Rosji. Wypowiedzi polskich polityków dotyczące uniezależniania się Orlenu od rosyjskiej ropy to taka tradycja rosyjska, czyli robimy swoje, choćby to było złe, a później mówimy cokolwiek. To jest takie karmienie dobrym słowem. Polacy nie chcą być karmieni dobrym słowem, które dobrze brzmi, ale za nim kryje się coś bardzo złego – uważa.

204
Podziel się:
KOMENTARZE
(204)
Kibic
9 miesięcy temu
Brednia to kłamstwa Matuesza Pinokio kompromitujące Polskę. Wie , że będzie sprowadzął ropę a poucza inne kraje. Kompromituje Nasz kraj!
Obserwator
12 miesięcy temu
Naprawdę kupujecie "dane" rosyjskiego rządu opublikowane przez "Wiedomosti"? 😆
123
rok temu
Ale brednia.
Roc
rok temu
No, fakt, arykul dziwny... ale wcale bym sie nie zdziwil, jakby tak bylo na prawde, taki leak, taki nasz imperatorek I takie czasy
Ver
rok temu
Rząd Pis-u wychodzi przed szereg odnośnie sankcji przeciwko Rosji a sam te sankcje po cichu łamie, to hipokryci.
...
Następna strona