Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Polski Ład. Nie tylko 500+. Będzie nowe świadczenie. Rodzice dostaną nawet 12 tys. zł

726
Podziel się

12 tys. zł na dziecko między 12 a 36 miesiącem życia. Nowy program socjalny właśnie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodatek jest elementem wprowadzenia Polskiego Ładu.

Polski Ład. Nie tylko 500+. Będzie nowe świadczenie. Rodzice dostaną nawet 12 tys. zł
12 tys. zł na dziecko. Nowy program społeczny PiS (PiS)
bEigKxSJ

Rodzinny kapitał opiekuńczy - tak ma nazywać się nowy dodatek dla polskich rodzin. W trakcie prezentacji Polskiego Ładu zapowiedział go premier Mateusz Morawiecki.

Sprawdzają się więc informacje money.pl. Jak pisaliśmy w piątek, w nowym programie Zjednoczonej Prawicy poza podatkami pojawić miał się kolejny dodatek skierowany do rodziców.

- Oprócz 500 plus i 300 plus dodajemy kolejny komponent. To rodzinny kapitał opiekuńczy. To 12 tys. zł na drugie, trzecie i kolejne dzieci. Do wykorzystania elastycznego pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia - mówił premier.

bEigKxSL
Zobacz także: Wysoka inflacja, a NBP nie reaguje. Prof. Belka: To agenda PiS, nie chce zaszkodzić rządowi

To rodzice mają zdecydować, na co przeznaczą pieniądze. Mogą też wybrać formę ich otrzymywania - po 1 tys. zł przez rok lub po 500 zł przez dwa lata.

bEigKxSR

Wsparcie finansowe dla rodzin w Nowym Ładzie ma być większe. Politycy Zjednoczonej Prawicy zapowiedzieli m.in. dopłaty do mieszkań.

- Mnóstwo jest przypadków, że ktoś ma zdolną kredytową, ale nie stać go na wkład własny. Dlatego państwo sfinansuje wkład własny do 100 tys. zł, do 40 proc. wartości mieszkania. To pomoże szybko kupić mieszkanie – mówi premier.

Drugim elementem mają być bony mieszkaniowe. Jak czytamy na stronach rządowych, "Społeczny bon mieszkaniowy będzie przeznaczony dla osób, które nie mają własnego mieszkania, a ich dochody ograniczają możliwość uzyskania kredytu".

Przeznaczyć go będzie można na partycypację w towarzystwie budownictwa społecznego (TBS/SIM), od których wynajmowane będzie mieszkanie albo na sfinansowanie wkładu mieszkaniowego w spółdzielni mieszkaniowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEigKxTm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(726)
realia.....
4 tyg. temu
Czy znajdzie się ktoś kto ukróci rozdawnictwo nie swoich pieniędzy ? Przecież to paranoja !!!!! Chcą kupić Polaków obietnicami i pieniędzy i do końca rozwalić Polskę .
stenia
miesiąc temu
A czy takie pieniadze dostana rowniez rodzice ktorych dziecko np nie ukonczylo 36 miesiaca zycia w chwili wejscia programu w zycie czy tylko dla dzieci nowo narodzonych od momenrtu wejscia w zycie programu?
gaja
miesiąc temu
Nie podoba mi się aż takie rozdawnictwo. To tylko wspieranie patologii i nic więcej. Uczciwie pracujący ludzie dostaną po nosie bo patolka za free dostanie "mieszkanie" gdzie tu logika? Powinni obniżyć VAT, skasować VAT na artykuły dziecięce, pobudować więcej żłobków, przedszkoli...
bEigKxTn
czrdziestojed...
miesiąc temu
A co z ludźmi , którzy samotnie wychowują swoje dzieci. Pracuja , prowadzą miniprzedsiębiorstwa a jednak stale nie mają zdolności kredytowej , bo...paradoksalnie mają na utrzymaniu dzieci. Mają powyżej czterdziestki ,żyją w cudzych kątach , więcej dzieci mieć nie będą mieli i co takim to już państwo nie pomoże? Bo to pewnie w takim wieku to już tylko płacić wysokie podatki a ich dzieci mogą nie mieć dobrych warunków mieszkaniowych do życia i nauki? Tacy to tylko do roboty na wszystko dla wszystkich?
Y66
miesiąc temu
Kasowanie komentarzy, wolne.media
...
Następna strona