Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Polski Ład. Państwo dopłaci do mieszkań rodzin z dziećmi. Wiceminister zdradziła szczegóły

16
Podziel się:

- Nie różnicujemy dzieci na małżeńskie i pozamałżeńskie - powiedziała wiceminister Barbara Socha, z którą "Super Express" rozmawiał o szczegółach programu mieszkaniowego przedstawionego w Polskim Ładzie. Przewiduje on, że młode rodziny z dziećmi mogłyby skorzystać z dopłaty do 100 tys. zł.

Polski Ład. Państwo dopłaci do mieszkań rodzin z dziećmi. Wiceminister zdradziła szczegóły
W Polskim Ładzie znalazł się nowy program mieszkaniowy dla rodzin z dziećmi (money.pl, KI-B)

- Program jest kierowany przede wszystkim do osób w wieku 24-40 lat i małżeństw lub rodzin, które spodziewają się dziecka. Ma on pomóc w tym, by decyzje o rodzicielstwie nie były odkładane - mówiła wiceminister Barbara Socha.

Zaznaczyła, że muszą to też być osoby, które mają zdolność kredytową. Gwarancja na wkład własny może wynosić do 40 proc. wartości całego kredytu.

Gwarancje wkładu własnego ma dawać BGK. - Z perspektywy kredytobiorcy to dodatkowa kwota, która oznacza, że możemy zaciągnąć kredyt hipoteczny bez środków własnych, ale oczywiście powiększa ona kredyt i to zobowiązanie trzeba będzie spłacić - tłumaczyła wiceminister Socha w "Super Expressie". - Chyba, że urodzą się kolejne dzieci i po urodzeniu drugiego dziecka część zobowiązania wynikającego z gwarancji bankowej spłaci państwo w wysokości 20 tys. zł. A w przypadku trzeciego dziecka o kolejne 60 tys. - zaznaczyła wiceminister. Maksymalna kwota gwarancji to 100 tys. zł.

Wiceminister została zapytana, czy z programu będą mogły skorzystać rodziny w nieformalnych związkach. - Tak. Chcemy, by ten program szedł za dziećmi. Nie różnicujemy dzieci na małżeńskie i pozamałżeńskie - odpowiedziała. - Sytuacja małżeństw jest o tyle lepsza, że już wcześniej można z tego programu skorzystać - dodała w rozmowie z "SE".

Zobacz także: Jesteś singlem? Rząd ma dla ciebie niewiele. Minister: Tak to jest

Program, według przewidywań wiceminister, mógłby wejść w życie w przyszłym roku. Mieszkanie będzie można kupić zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, będzie można też zbudować dom jednorodzinny.

Polski Ład zakłada, że rocznie około 80 tys. rodzin będzie mogło skorzystać z gwarantowanego wkładu własnego do kwoty 100 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
****
rok temu
Ciekawe co jeszcze jełopy wymyślą zachęcają patole do powiększania swojej i tak już licznej gromadki przygłupów takich samych pasożytów jak ich rodzice korzystających z mopsu, nie mówię że wszyscy tacy są ale nie stety większość.To jest zachęta dla wielodzietnych tam się rodzą dzieci na potęgę ,tam gdzie bieda i opieka społeczna ,a pis w dużej mierze zachęca właśnie te rodziny obiecując pieniądze, a co tam machniemy sobie jeszcze parę sztuk zaślepieni kasą już się wzięli za produkcję. Normalny człowiek pracujący, emeryt, rencista odprowadzający składki jest w tej polsce zgnębiony doprowadzony do ruiny.
nalepka
rok temu
Super, że wszystko dla rodzin z dziećmi, ale ja tam nic od państwa nie chcę. Udało mi się w końcu kupić swoje wymarzone mieszkanie w Rowach, Apartamenty Lubicz i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Nie ma to jak na swoim i jeszcze w takiej okolicy.
nalepka
rok temu
Super, że wszystko dla rodzin z dziećmi, ale ja tam nic od państwa nie chcę. Udało mi się w końcu kupić swoje wymarzone mieszkanie w Rowach, Apartamenty Lubicz i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Nie ma to jak na swoim i jeszcze w takiej okolicy.
ZK590
rok temu
te polskie bąbelki już są sznurem na szyi Polaków a niedługo będą kamieniem na Polsce.
Jonh ny
rok temu
Rząd da rząd dopłaci rząd żeby dać czy dopłacić MUSI komuś zabrać rząd ma tylko te pieniędzy które ZABIERZE obywatelom