Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
OPM
|

Polski Ład. Witek, Maląg i Rafalska na debacie "Rodzina i dom w centrum życia"

22
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w Rzeszowie debatę "Rodzina i dom w centrum życia". Wzięły w niej udział była i obecna minister rodziny Elżbieta Rafalska i Marlena Maląg oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Polski Ład. Witek, Maląg i Rafalska na debacie "Rodzina i dom w centrum życia"
Debata "Rodzina i dom w centrum życia". Witek, Maląg i Rafalska zachwalały politykę prorodzinną PiS (Materiały prasowe, Andrzej Hrechorowicz)

- Polski Ład wprowadza nowe instrumenty i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin, aby dać im stabilizację. To jest nasza silna inwestycja w przyszłość - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg, podczas debaty "Rodzina i dom w centrum życia".

Dodała, że od ponad 6 lat rząd tworzy dobry czas dla polskich rodzin, a w tym czasie udało się zrealizować m.in. programy "Rodzina 500 plus" i "Dobry start". Szefowa resortu rodziny przekonywała, że dzięki tym działaniom zmieniła się sytuacja finansowa polskich rodzin.

Te działania są dalej kontynuowane. Polski Ład wprowadza kolejne instrumenty i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin, aby dać stabilizację, aby podnieść godność rodziny, bo rodzina jest fundamentem. To jest nasza silna inwestycja w przyszłość - powiedziała Maląg.
Zobacz także: Opłata reprograficzna. Branża podsuwa pomysł, rząd nie słucha

Minister Maląg dodała, że inwestowanie w rodzinę to kapitał na przyszłość. Wtórowała jej marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - Nasz rząd zawsze traktował rodzinę całościowo. Polski Ład odpowiada na zapotrzebowanie dzieci, rodziców i dziadków - powiedziała

Podkreśliła też, że PiS kontynuuje politykę prorodzinną, którą rozpoczynała premier Beata Szydło, gdy ministrem rodziny była Elżbieta Rafalska. Ta ostatnia, choć dziś jest europosłanką, również wzięła udział w debacie. - Polityka rodzinna to polityka wspierania polskiej rodziny. To wyzwanie podjął nasz rząd, rząd Zjednoczonej Prawicy - powiedziała Rafalska.

Jak dodała, dobra sytuacja rodzin to rozwiązanie wielu problemów społecznych, to inwestycje, które - jak twierdzi - są kołem zamachowym polskiej gospodarki. Wskazała przy tym, że Polski Ład zawiera kompleksowe rozwiązania, a jego ważnym aspektem są propozycje w zakresie zatrudnienia.

W Polskim Ładzie mówimy, że powstanie 500 tys. dobrych, specjalistycznych, wysoko płatnych miejsc pracy. Na każdym etapie, tam gdzie mamy transformację cyfrową, tam gdzie mamy innowacyjną gospodarkę, przywracamy bardziej sprawiedliwe podatki - powiedziała Elżbieta Rafalska.

Z kolei Elżbieta Witek oceniła, że ten rok był bardzo trudny dla wielu polskich rodzin, a Polski Ład - jej zdaniem - daje "nową nadzieję". Zwróciła uwagę na program Polskiego Ładu - mieszkanie bez wkładu własnego. Według marszałek Sejmu, młodzi chcą mieć mieszkanie nie na wynajem, ale własne.

Wydarzenie w Rzeszowie to kolejne z planowanych przez PiS dziesięciu debat wyjazdowych, podczas których eksperci mają poruszać poszczególne elementy Polskiego Ładu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
Alosza
rok temu
Hej piękne dziewczyny do roboty dzieci trzeba.
parodia nie l...
rok temu
polski lad raczej nie lad 500+zjadla inflacja pomoc rodzinie jaka pomoc na swiadczenia z zusu czeka sie miesiacami a mopsy pomagaja ale alkocholikom aby mogli dalej chlac matka z 3dzieci dostaje 50 zl a pijak 600 zl
wdeche
rok temu
PIS zlikwidujej jednososobową działalność bo będziesz płacić podatek nawet o 5000, 8000 tys rocznie więcej , bez odliczenia zdrowotnego .To samobój, ciekawe czyj to był pomysł
Emerytury sta...
rok temu
Rodzina, to także moja Babcia i mój Dziadek, którzy wprowadzają w Rodzinę serce i ład. Bez Nich, by mnie nie było a świat byłby niekompletny.
Alicja
rok temu
Problem braku dzieci, to złożona struktura. Pieniądze to tylko jeden element co prawda ważny ale nie jedyny przy podejmowaniu planowania potomstwa. Po pierwsze brak właściwych wartości, brak poszanowania dla kobiet wychowujących dzieci to ciągle np kury domowe, brak doceniania przez młode pokolenia wartości rodziny i świadomym podjęciu trudu który jej NIESTETY towarzyszy ( tutaj nie mówię o wszystkich- rozpady, rozwody, brak zawierania związków małżeńskich poprzez obawy brak zaufania). Również obserwujemy dzisiaj konieczność migracji z małych miejscowości do dużych lub zagranicę co pozbawia młodych rodziców wsparcia ze strony najbliższej rodziny. Żłobik, przedszkola są ale dla zdrowych dzieci... ile razy pracodawca zaakceptuje nieobecność z tego powodu. Młode pokolenie jest coraz bardziej słabe .. coraz częściej muszą leżeć aby donosić ciąże... kobiety nie wszystkie dają radę fizycznie poradzić sobie z obowiązkami praca, dom dlatego często jest 1 dziecko, nie decydują się na kolejne to zbyt duży wysiłek i poczucie, że nie wywiązują się ze swoich obowiązków tak jak by chcieli... np z braku sił lub czasu nie podejmują aktywności sportowej z dzieckiem lub z byt mało .. musza odpocząć aby nabrać sił na kolejny tydzień ... co nie oznacza, że nie chcą itd itd
...
Następna strona