Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. OPM
|

Polski Nowy Ład rusza 20 marca. PiS już teraz zdradza szczegóły

3011
Podziel się:

Startuje nowy program PiS: "Polski Nowy Ład", który obejmie 10 obszarów tematycznych - od zdrowia, przez rolnictwo, rozwój gospodarczy, cyfryzację i edukację, aż po spokojną starość. W sobotę zaczęło się wielkie odliczanie, inauguracja programu już 20 marca.

Polski Nowy Ład rusza 20 marca. PiS już teraz zdradza szczegóły
Zapowiedź "Nowego Ładu" PiS. Program ruszy 20 marca (PiS)

- Przedstawiamy Polakom rozwiązania, które pozwolą naszej ojczyźnie rozwijać się jeszcze szybciej i doganiać bogatsze kraje pod względem poziomu życia obywateli - powiedział Jakub Banaszek z PiS.

"Polski Nowy Ład" to nowy program Prawa i Sprawiedliwości, ma się poruszać w kilku obszarach, to: "Plan na zdrowie", "Uczciwa praca - godna płaca", "Dekada rozwoju", "Rodzina i dom w centrum życia", "Polska - nasza ziemia", "Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek", "Dobry klimat dla firm", "Czysta energia, czyste powietrze", "CyberPoland 2025" oraz "Złota jesień życia".

- 20 marca przedstawimy szczegółowe rozwiązania w każdym z zaprezentowanych dzisiaj obszarów - podkreśliła Natalia Nitek-Płażyńska. Założenia programu "Polski Nowy Ład" zostaną przedstawione na konwencji Prawa i Sprawiedliwości właśnie 20 marca, wtedy też program zostanie zainagurowany.

Uruchomiono też specjalną stronę internetową "Polskiego Nowego Ładu", póki co jest tam zegar, który odlicza czas do 20 marca. Mają się tam też pojawiać wszelkie informacje związane z programem.

"Polski Nowy Ład to nasz plan na czas po pandemii, w którym przedstawione zostaną przede wszystkim zamierzenia i propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego. To nasza odpowiedź na rzeczywistość postcovidową" - czytamy na stronie.

Zobacz także: Reforma podatków. Wyższa kwota wolna zamiast 13. i 14. emerytury?

Prezentacja spotu

PiS przedstawił również spot zapowiadający prezentację "Polskiego Nowego Ładu". "Przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy; to nasz plan powrotu do normalności" - mówią w spocie wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Nagranie przeplatane jest zdjęciami z wcześniejszych konwencji ugrupowania, prowadzonych inwestycji, zmagań lekarzy z epidemią oraz wizyt gospodarskich premiera.

"Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że mamy dobry plan dla Polski. Potrafimy go skutecznie realizować. Dotrzymujemy słowa" - podkreślił w filmie lider PiS.

Morawiecki zwrócił natomiast uwagę, że w trakcie zmagania z pandemią ten plan musiał być zmieniony, gdyż - zauważył - najważniejsza jest walka o życie i zdrowie Polaków.

"Uratowaliśmy ponad 5 milionów miejsc pracy Polaków, przeznaczając około 200 miliardów złotych dla polskich firm" - powiedział szef rządu.

"Myślimy już o przyszłości, dlatego przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy" - wtórował mu Kaczyński.

"Czas na polski Nowy Ład, wielki program rozwoju Polski. Nasz plan powrotu do normalności i nasza nadzieja na bezpieczną przyszłość" - dodał Morawiecki.

"Zapraszamy: Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki" - mówią na końcu nagrania obaj politycy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3011)
IronicznaAron...
2 lata temu
To takie ironiczne, że ludzie (mianowicie niektórzy posłowie, zwolennicy polityczni i lobby religijne) którzy w swojej retoryce straszą Polaków "agenturami" i spiskami sami nazywają swój plan "Nowym Ładem", co jest tak naprawdę bezpośrednim tłumaczeniem "New World Order".
Ewa
2 lata temu
"Nowy ład" - teraz będą wszystkim czym można odwracać naszą uwagę, od tego co chcą przeprowadzić bez znacznego rozgłosu, a mianowicie sprzedadzą Polskę żydowskiej UE, która pozbawi nas Ojczyzny, własności i nałoży na nas podatki, od których większość z nas zbankrutuje. Taki to "nowy ład" nam szykują. Przykre, że człowiek, człowiekowi zgotuje taki los 😎😕🥺 Och, hm... a mogło być tak pięknie... 🥰 A mimo wszystko przez mój naiwny optymizm, mam jeszcze wiarę w ludzi i ich dobroć, choć czasy niespokojne wierzę w światło człowieka.
OkrutnySzyder
2 lata temu
Kpiarze, czas narobić zapasów folii aluminiowej. Nowy Porzadek Świata staje się faktem w naszym pokoleniu. Wkladacie foliowe czapeczki i oddajcie honor szurom.
Edward
2 lata temu
Jaki Nowy Lad przeciez to Nowy Porzadek Swiata New Word Order narzucony przez Swiatowe Forum Ekonomicze. Dalszy ciag upodlania i odbierania wszystkiego. Poczawszy od wolnosci a skonczywszy na mieszkaniach i biznesach. Zobaczycie co bedzie. Założenia przygotowal niejaki Klaus Schwab. Bedzue wszystmo wprowadzane po kolei. Lacznie z zakazem jedzenia miesa. Tylko olej z soii i nasiona straczkowe bez nabialu i bialka zwierzecego. T nie PIS to wymyslil - jest za glupi. To będzie na calym swiecie. Dokumenty do wgladu na stronie swiatowego forum ekonomicznego.
michak
2 lata temu
Brak możliwości odliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne to wzrost podatków o 100%. Ludzie nie dajcie się!!!!!!!
...
Następna strona