Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Pomorze do zamknięcia, Lubuskie na granicy. Rząd siada do rozmów o zaostrzaniu zasad

1276
Podziel się:

Zmian w taktyce nie będzie. Jak wynika z informacji money.pl, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski dalej chcą wprowadzać ograniczenia koronawirusowe na poziomie regionów. Los województwa warmińsko-mazurskiego najpewniej podzieli w ciągu najbliższych godzin województwo pomorskie, wciąż ważą się losy województwa lubuskiego.

Pomorze do zamknięcia, Lubuskie na granicy. Rząd siada do rozmów o zaostrzaniu zasad
Kolejne obostrzenia coraz bliżej. Możliwe zmiany w dwóch województwach. (KPRM, Krystian Maj)

Ok. godz. 10 wystartował piątkowy Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. I główny temat będzie tylko jeden: rozciągniecie obostrzeń na dodatkowe regiony. A to oznaczałoby naukę zdalną dla uczniów klas I - III, zamknięte galerie handlowe, wyłączone z działalności kina, muzea i teatry. Do zamknięcia w takich miejscach byłyby również obiekty sportowe, które działały ledwie kilka tygodni.

W takiej sytuacji w tej chwili jest tylko jedno województwo: warmińsko-mazurskie. Jak wynika z informacji money.pl, w kręgach rządowych omawiane dziś będą dwa scenariusze: wprowadzenie ograniczeń w województwie pomorskim oraz województwie lubuskim.

Mieszkańcy Gdańska i okolic do myśli kolejnym lockdownie powinni się już przyzwyczajać - wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców jest już niemal identyczny jak województwa warmińsko-mazurskiego, gdy wprowadzano tam ograniczenia. To ponad 40 przypadków na każde 100 tys. mieszkańców.

Zobacz także: Debata WP: Rok epidemii w Polsce

A Ministerstwo Zdrowia jasno komunikowało zasady: taryfy ulgowej nie będzie. Tam, gdzie sytuacja będzie zła, będą pojawiały się ograniczenia.

Co ważne - rząd nie planuje wprowadzać ograniczeń w regionach w ciągu najbliższych 24 godzin, czyli od najbliższej soboty, 6 marca. Chce dać choć minimum czasu na przygotowanie. Jednocześnie warto dodać, że nie odbędzie się w tej sprawie konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, a samego ministra zdrowia - Adama Niedzielskiego. Premier w tym czasie będzie na zachodzie kraju - na rozpoczęciu drążenia tunelu pod Świną.

Jak wynika z naszych informacji, los województwa lubuskiego - kolejnego na liście z dużymi wzrostami zakażeń - wciąż się waży. Zdecydują nie tylko dzisiejsze liczby dotyczące liczby nowych zakażeń, ale również wytrzymałość lokalnych szpitali - dostępność łóżek, respiratorów i przyrost ciężkich przypadków.

W kręgach rządowych można usłyszeć, że ograniczenia najprawdopodobniej jeszcze nie dotkną województwa mazowieckiego - choć i ono zbliża się do progu Warmii i Mazur. Jeżeli jednak w tym regionie sytuacja się nie poprawi, to zamknięcie będzie kwestią czasu.

Warto dodać, że to najbardziej prawdopodobny scenariusz, choć wcale nie jedyny - ostateczne decyzje będą zapadać w najbliższych godzinach. W okolicach godziny 13 minister zdrowia Adam Niedzielski powinien już ogłaszać najnowsze decyzje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1276)
annaaa
3 lata temu
Co to za zamykanie , przecież jak ktoś zechce pojechać na basen czy do galerii to pojedzie n[p z Ełku do Suwałk . Raptem godzinka jazdy. Nie rozumiem po co ten cały cyrk z zmaykaniem
a=b
3 lata temu
Najlepiej niech rząd poda się do dymisji - wrócimy do normalności bo na razie rząd choruje a nie społeczeństwo - chory rząd to katastrofa narodowa .
w-m
3 lata temu
a warmińsko-mazurskie to od macochy? Bez uprzedzenia zostało zamknięte i maseczki dostaliśmy doskonałe, ważne do jutra.
dno
3 lata temu
Jakie ty bzdury chłopie piszesz ,a gdzie etyka dziennikarska ?
asdf
3 lata temu
na jakiej krwa zasadzie oni właściwie mają możliwość cokolwiek zamykać? trzeba im oficjalnie wypowiedzieć posłuszeństwo
...
Następna strona