Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Pomorze do zamknięcia, Lubuskie na granicy. Rząd siada do rozmów o zaostrzaniu zasad

1276
Podziel się

Zmian w taktyce nie będzie. Jak wynika z informacji money.pl, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski dalej chcą wprowadzać ograniczenia koronawirusowe na poziomie regionów. Los województwa warmińsko-mazurskiego najpewniej podzieli w ciągu najbliższych godzin województwo pomorskie, wciąż ważą się losy województwa lubuskiego.

Pomorze do zamknięcia, Lubuskie na granicy. Rząd siada do rozmów o zaostrzaniu zasad
Kolejne obostrzenia coraz bliżej. Możliwe zmiany w dwóch województwach. (KPRM, Krystian Maj)
bDTanIol

Ok. godz. 10 wystartował piątkowy Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. I główny temat będzie tylko jeden: rozciągniecie obostrzeń na dodatkowe regiony. A to oznaczałoby naukę zdalną dla uczniów klas I - III, zamknięte galerie handlowe, wyłączone z działalności kina, muzea i teatry. Do zamknięcia w takich miejscach byłyby również obiekty sportowe, które działały ledwie kilka tygodni.

W takiej sytuacji w tej chwili jest tylko jedno województwo: warmińsko-mazurskie. Jak wynika z informacji money.pl, w kręgach rządowych omawiane dziś będą dwa scenariusze: wprowadzenie ograniczeń w województwie pomorskim oraz województwie lubuskim.

Mieszkańcy Gdańska i okolic do myśli kolejnym lockdownie powinni się już przyzwyczajać - wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców jest już niemal identyczny jak województwa warmińsko-mazurskiego, gdy wprowadzano tam ograniczenia. To ponad 40 przypadków na każde 100 tys. mieszkańców.

bDTanIon
Zobacz także: Debata WP: Rok epidemii w Polsce

A Ministerstwo Zdrowia jasno komunikowało zasady: taryfy ulgowej nie będzie. Tam, gdzie sytuacja będzie zła, będą pojawiały się ograniczenia.

Co ważne - rząd nie planuje wprowadzać ograniczeń w regionach w ciągu najbliższych 24 godzin, czyli od najbliższej soboty, 6 marca. Chce dać choć minimum czasu na przygotowanie. Jednocześnie warto dodać, że nie odbędzie się w tej sprawie konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, a samego ministra zdrowia - Adama Niedzielskiego. Premier w tym czasie będzie na zachodzie kraju - na rozpoczęciu drążenia tunelu pod Świną.

bDTanIot

Jak wynika z naszych informacji, los województwa lubuskiego - kolejnego na liście z dużymi wzrostami zakażeń - wciąż się waży. Zdecydują nie tylko dzisiejsze liczby dotyczące liczby nowych zakażeń, ale również wytrzymałość lokalnych szpitali - dostępność łóżek, respiratorów i przyrost ciężkich przypadków.

W kręgach rządowych można usłyszeć, że ograniczenia najprawdopodobniej jeszcze nie dotkną województwa mazowieckiego - choć i ono zbliża się do progu Warmii i Mazur. Jeżeli jednak w tym regionie sytuacja się nie poprawi, to zamknięcie będzie kwestią czasu.

bDTanIou

Warto dodać, że to najbardziej prawdopodobny scenariusz, choć wcale nie jedyny - ostateczne decyzje będą zapadać w najbliższych godzinach. W okolicach godziny 13 minister zdrowia Adam Niedzielski powinien już ogłaszać najnowsze decyzje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTanIoO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1276)
zxv
miesiąc temu
koniec z tym zamykaniem, nie jestesmy niewolnikami, zeby dac sie zamykac!
Gość
miesiąc temu
Ktoś jeszcze bierze na poważnie te ich wymysły?
Krol Polski
miesiąc temu
Niech sobie robia obostrzenia na swoim ogrodku faszysty jedne!!! Wszyscy juz wiedza ze to wszystko to mistyfikacja, nikogo nie oszukacie nawet wasze media ktorych juz nikt nie sledzi upadaja na sile. Zawisniecie niebawem.
bDTanIoP
Gfhj
miesiąc temu
Idźcie do cyrku...
bezdomny
miesiąc temu
Ludzie was zlinczują , tak jak linczują księży za grzechy nieczyste.
...
Następna strona