Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Porty Lotnicze mają nowego prezesa. Minister infrastruktury powołał nowy zarząd

4
Podziel się:

Mariusz Szpikowski nie jest już szefem PP "Porty Lotnicze". Na stanowisku prezesa zastąpi go Stanisław Wojtera.

Porty Lotnicze mają nowego prezesa. Minister infrastruktury powołał nowy zarząd
Stanisław Wojtera nowym prezesem PP "Porty Lotnicze" (Ministerstwo Infrastruktury, Twitter)
bECxYmBN

Minister infrastruktury powołał w środę nowy zarząd Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Prezesem został Stanisław Wojtera, a wiceprezesami - Łukasz Suchecki, który odpowiadać ma za sprawy operacyjne oraz Stefan Świątkowski, który obejmie działkę finansową.

Wojtera zastąpił na stanowisku Mariusza Szpikowskiego, który Portami Lotniczymi kierował przez ostatnie cztery lata. Były prezes był wielkim orędownikiem kontrowersyjnej odbudowy portu lotniczego w Radomiu.

bECxYmBP

Żegnając się ze współpracownikami ustępujący prezes zaznaczył, że najważniejsze osiągnięcia ostatnich lat to zmiana statusu prawnego przedsiębiorstwa i właśnie przejęcie lotniska w Radomiu.

- Zostawiam firmę w dobrej kondycji finansowej – mimo trudnej sytuacji, nawet w tym roku, możliwy jest niewielki zysk – mówił Mariusz Szpikowski. Podkreślił przy tym, że przed nowym zarządem w tym trudnym dla lotnictwa roku stoją wyzwania.

- Mam nadzieję, że poradzimy sobie z nimi wspólnie, zwłaszcza, gdy mamy tak profesjonalną i wykwalifikowaną załogę. Bardzo na to liczę - powiedział nowo powołany prezes Stanisław Wojtera.

bECxYmBV

Kim jest nowy prezes PP "Portów Lotniczych"? Z branżą obronno-lotniczą związany jest od 2013 r., ostatnio pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego sp. z o.o. ds. Zagospodarowania Terenu Lotniska Chopina.

Zobacz także: Spór o Modlin. Szef "Portów Lotniczych" mówi o "śmierci lotniska"

Jak informuje w nocie biograficznej resort infrastruktury, Wojtera jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, posiada także dyplom studiów Master of Business Administration. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania, negocjacji oraz finansów. Pełnił funkcje kierownicze m. in. w grupie PKO BP, PHO, PZL-Świdnik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECxYmCq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
nil
11 miesięcy temu
SPOKO do końca dojnej jeszcze ze trzy podmianki będą .JUŻ GINA NA WSIACH DRZWI OD STODÓŁ !!
Orfe
11 miesięcy temu
Spytajcie całą załogę jakim był szefem!
Dino
11 miesięcy temu
Wszystkie porty lotnicze narzekają na brak pasażerów z powodów wirusa, tylko port w Radomiu ma się dobrze i nie narzeka.
bECxYmCr
Obywatel
11 miesięcy temu
Zabawa typu ,, ja się nachapałem teraz wasza kolej,,