Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porty lotnicze
21.10.2020 12:05

Porty Lotnicze mają nowego prezesa. Minister infrastruktury powołał nowy zarząd

Mariusz Szpikowski nie jest już szefem PP "Porty Lotnicze". Na stanowisku prezesa zastąpi go Stanisław Wojtera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Infrastruktury)
Stanisław Wojtera nowym prezesem PP "Porty Lotnicze" (Fot: Twitter)

Minister infrastruktury powołał w środę nowy zarząd Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Prezesem został Stanisław Wojtera, a wiceprezesami - Łukasz Suchecki, który odpowiadać ma za sprawy operacyjne oraz Stefan Świątkowski, który obejmie działkę finansową.

Wojtera zastąpił na stanowisku Mariusza Szpikowskiego, który Portami Lotniczymi kierował przez ostatnie cztery lata. Były prezes był wielkim orędownikiem kontrowersyjnej odbudowy portu lotniczego w Radomiu.

Baltona będzie miała nowego właściciela. Jest zgoda UOKiK
Państwowe Porty Lotnicze przejmą Baltonę. Jest zgoda UOKiK

Żegnając się ze współpracownikami ustępujący prezes zaznaczył, że najważniejsze osiągnięcia ostatnich lat to zmiana statusu prawnego przedsiębiorstwa i właśnie przejęcie lotniska w Radomiu.

- Zostawiam firmę w dobrej kondycji finansowej – mimo trudnej sytuacji, nawet w tym roku, możliwy jest niewielki zysk – mówił Mariusz Szpikowski. Podkreślił przy tym, że przed nowym zarządem w tym trudnym dla lotnictwa roku stoją wyzwania.

- Mam nadzieję, że poradzimy sobie z nimi wspólnie, zwłaszcza, gdy mamy tak profesjonalną i wykwalifikowaną załogę. Bardzo na to liczę - powiedział nowo powołany prezes Stanisław Wojtera.

Kim jest nowy prezes PP "Portów Lotniczych"? Z branżą obronno-lotniczą związany jest od 2013 r., ostatnio pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego sp. z o.o. ds. Zagospodarowania Terenu Lotniska Chopina.

Spór o Modlin. Szef "Portów Lotniczych" mówi o "śmierci lotniska"

Jak informuje w nocie biograficznej resort infrastruktury, Wojtera jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, posiada także dyplom studiów Master of Business Administration. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania, negocjacji oraz finansów. Pełnił funkcje kierownicze m. in. w grupie PKO BP, PHO, PZL-Świdnik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2020

ObywatelZabawa typu ,, ja się nachapałem teraz wasza kolej,,

22-10-2020

DinoWszystkie porty lotnicze narzekają na brak pasażerów z powodów wirusa, tylko port w Radomiu ma się dobrze i nie narzeka.

22-10-2020

OrfeSpytajcie całą załogę jakim był szefem!

Rozwiń komentarze (4)