Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Poważna pomyłka służb sanitarnych. W Polsce przeprowadzono mniej testów, niż sądzono

10
Podziel się:

W Polsce przeprowadzono aż o 10 proc. testów na koronawirusa mniej, niż pierwotnie podawało Ministerstwo Zdrowia. Źródłem pomyłki ma być WSSE Kielce, gdzie dochodziło do błędnego raportowania testów.

Koronawirus. Błędnie raportowane testy zostały odjęte od ogólnej puli przeprowadzonych badań
Koronawirus. Błędnie raportowane testy zostały odjęte od ogólnej puli przeprowadzonych badań (Materiały prasowe)

"Z uwagi na błąd w raportowaniu testów przez WSSE Kielce co przełożyło się na pomyłkowe zapisanie w raporcie ok. 230 tys. testów, odejmujemy je od ogólnej puli przeprowadzonych badań" - informuje resort zdrowia za pośrednictwem Twittera.

Zobacz także: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. Łukasz Szumowski: transmisja zakażenia u dzieci jest ograniczona

Tym samym po odjęciu 10 proc. próbek okazuje się, że łączna liczba testów sięga 2 199 085 próbek pochodzących od 2 102 780 osób. Potwierdzono 51 167 zakażeń SARS-CoV-2.

Koronawirus. Padł kolejny rekord zachorowań

W ciągu ostatniej dobry służby wykryły 809 infekcji koronawirusa w Polsce. Łącznie w naszym kraju pojawiło się już ponad 50,3 tys. przypadków. W sytuacji, gdy średnia z ostatnich dni się utrzyma do końca miesiąca, wówczas tylko w sierpniu pojawi się 20 tys. przypadków.

Tym samym początku lipca konsekwentnie rośnie liczba odnotowywanych zakażeń. W sierpniu - mimo początku miesiąca - stwierdzono już 4,6 tys. infekcji. Warto również wspomnieć, że maj, czerwiec i rekordowy lipiec przynosiły w sumie po 10 - 11 tys. infekcji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
rawa
4 lata temu
Anglia robi 165 tysięcy dziennie testów wiec ilości w Polsce sa niemiarodajne ,gdyby robiono testy w całym kraju powszechnie zarazy byłoby o wiele więcej niestety.Ale zdrowie Polakow jest widać nieistotne.
Co jeszcze si...
4 lata temu
omsknęło ? wyniki wyborów może ?
Zbyszek
4 lata temu
Za chwilę zamkną rynki pracy dla naszych pracowników sezonowych,, bez ich kasy pobyt wewnętrzny też spadnie,, co odbije się na PKB,, ale o tym rządowi geniusze nie myślą.
Zaraza
4 lata temu
Natychmiast zmienić wyniki wyborów bo były sfałszowane!!!!!
MOMENT
4 lata temu
Skoro dane były zaniżone, to chciałbym zmienić oddany głos w wyborach prezydenckich!