Trwa ładowanie...
bDzNWTzF

Notowania

Przejdź na

Powstaną priorytetowe branże? "Byłoby to bardzo wskazane"

- Byłby to bardzo dobry pomysł, żeby zawczasu przygotować listę firm czy branż, które byłyby traktowane priorytetowo i nie zostałyby zamknięte przez koronawirusa - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Aleksander Solski, wiceprezes ds. finansów na Europę Środkowo-Wschodnią w Unilever. Jak dodaje, byłoby to "bardzo wskazane w kontekście zarządzania ryzykiem". - Wiadomo, że rząd ma pewną listę sektorów strategicznych, ale można by było ją rozszerzyć o producentów żywności czy środków czystości - twierdzi Solski.

10-04-2020
Tranksrypcja:Będzie dla nas niezmiernie ważne, że gdyby się okazało, że k...
rozwiń
I to na pewno nie jest tylko i wyłącznie moja prośba. To jest myślę, że taki ogólny głos od wielu producentów.
Żeby wziąć pod uwagę, to żeby ochronić produkcję, zwłaszcza jeśli chodzi właśnie o transport surowców i potem możliwość dojazdu pracowników do zakładów pracy.
Jak narazie wszystko działa sprawnie. Miejmy nadzieję, że tak będzie przez kolejne miesiące.
Panie prezesie, ale to myśli pan, że powinna powstać jakaś lista albo grupa takich producentów bardziej chronionych czy takich, którzy na pewno nie zostaną wyłączeni.
Moim zdaniem byłoby to bardzo wskazane z perspektywy zarządzania ryzykiem, bo miejmy nadzieję, że nikt nigdy nie będzie takiej listy musiał używać.
Nikt nie będzie musiał sprawdzać. Myślę, że byłby to całkiem niezły pomysł, gdyby zawczasu przygotować ewentualnie taką listę zakładów, które muszą funkcjonować.
Bo wiadomo, że na pewno rząd ma taką swoją listę, swoich kluczowych zakładów, dotyczących pewnych sektorów, które są dla funkcjonowania i bezpieczeństwa państwa ważne.
Natomiast wiadomo, że tą listę można by było rozszerzyć, jeśli chodzi właśnie chociażby o producentów żywności czy różnych środków czystości.
Które tak naprawdę ludziom do codziennego funkcjonowania są potrzebne.
Myślę, że byłoby to bardzo wskazane z perspektywy takiego kreatywnego zarządzania ryzykiem.
83 reakcje
21
19
43
Podziel się
Komentarze (43)
12-04-2020
HA HA HA HA HA HA HA HACiemny ludzie - przeszkadzały wam 2 osmiorniczki na rok to teraz płacicie za 2 wieloryby dziennie HA HA HA HA HA HA HA HA HA
zobacz więcej komentarzy (43)
bDzNWTzR
KOMENTARZE
(43)
HA HA HA HA H...
9 miesięcy temu
Ciemny ludzie - przeszkadzały wam 2 osmiorniczki na rok to teraz płacicie za 2 wieloryby dziennie HA HA HA HA HA HA HA HA HA
Xxx
9 miesięcy temu
Albo ruszamy albo stoimy nie jakieś wybiórcze branże będą uruchomiać. Albo jest bezpiecznie albo nie. Jak nas nie było stac na postojowe to trzeba było nie zatrzymywać gospodarki, a teraz w okresie planowanego szczytu pandemii będą luzować ograniczenia paranoja jakaś
okoko
9 miesięcy temu
Każda branża jest ważna i każdy powinien mieć prawo zarabiać pieniądze. Albo wszyscy albo nikt.
bDzNWTAj
Zaraza
9 miesięcy temu
Kurde jak to piowska propaganda popsuła ludziom głowy, mam trochę lat i słyszałem, że jak umarł Stalin to ludziska w Polsce płakali, później było pomożecie i propaganda sukcesu pzpr a dzisiaj propaganda sukcesu pis co z tego wyjdzie? Ja wiem już parę razy odczułem na sobie propagandę sukcesu a wy poprostu odczujecie to na własnej d. Zdrówka życzę
olo
9 miesięcy temu
W normalnym kraju to konsumeci decydują które branże są priorytetowe a w komuniźmie musi to robić rząd hehe
...
Następna strona