Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Powstanie nowy resort do nadzoru nad spółkami SP. Dworczyk zdradza szczegóły

17
Podziel się:

W nowym rządzie powstanie nowy resort, odpowiedzialny za nadzór nad spółkami Skarbu Państwa - o czym informuje szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk zapowiada powstanie nowego resortu.
Michał Dworczyk zapowiada powstanie nowego resortu. (East News)
bFeCSyqJ

W nowym układzie ministerstw powstanie resort odpowiedzialny za nadzór nad spółkami Skarbu Państwa - wynika z wypowiedzi szefa KPRM Michała Dworczyka w radiowej Jedynce, którą przytacza PAP.

- Wydaje się, że takie ministerstwo, czy będzie się ono nazywało ministerstwem skarbu, czy nadzoru właścicielskiego, czy jeszcze w jakiś inny sposób, powstanie - odpowiedział Dworczyk na pytanie, czy zostało już przesądzone, że powstanie zlikwidowane przez PiS Ministerstwo Skarbu i czy na jego czele stanie wicepremier Jacek Sasin.

bFeCSyqL

- Jacek Sasin jest doskonałym kandydatem, aby objąć resort gospodarczy, czy taki np. o którym mówimy. Natomiast to, czy minister Jacek Sasin czy ktokolwiek inny zostanie szefem tego, bądź innego resortu, o tym zdecyduje pan premier, pan prezydent i kierownictwo polityczne PiS - dodał szef KRPM.

Jacek Sasin we wtorek stwierdził, że proste odtworzenie Ministerstwa Skarbu w formie, w jakiej funkcjonowało w poprzednich kadencjach, nie jest właściwym kierunkiem. Dodał, że w nowym układzie resortów nie chodzi o odtworzenie Ministerstwa Skarbu, ale o powstanie "zupełnie nowej formuły".

Wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller informował, że rząd rozważa możliwość przywrócenia ministerstwa lub innego sposobu zarządzania zasobem państwowym, w tym spółkami Skarbu Państwa.

bFeCSyqR
Zobacz także: Obejrzyj: Zamieszanie wokół 30-krotności. Dworczyk odpowiada Gowinowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeCSyrm
KOMENTARZE
(17)
TylkoPiS
2 lata temu
A może resort trolli lub resort mafii ? Skandal! Miał mafię VAT-owską w swoim resorcie. Wziął gigantyczną nagrodę! Decyzje o przyznawaniu nagród podjęła ówczesna premier Beata Szydło.
AS
2 lata temu
Dojna zmiana nie próżnuje... Kolejny spec od spraw niepotrzebnych. Ale naród tak wybrał, szkoda słów.
AS
2 lata temu
Dojna zmiana nie próżnuje... Czyli kolejny spec od spraw niepotrzebnych... Ale naród tak wybrał, szkoda słów.
bFeCSyrn
realnie
2 lata temu
tanie państwo? chyba tylko w w opiece nad emerytami, niepełnosprawnymi, chorymi, dla swoich posadki, etaciki, resorciki
Taak
2 lata temu
Następni do brania kasy za siedzenie??? Nie potrzebny twór!!!!