Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Pozew o ochronę dóbr osobistych Jarosława Kaczyńskiego. Kancelaria ujawnia... PESEL prezesa PiS

487
Podziel się

Jarosław Kaczyński idzie do sądu w sprawie słynnych taśm. Reprezentująca go kancelaria zaliczyła jednak poważną wpadkę. W piśmie, które trafiło do mediów, znalazł się numer PESEL prezesa PiS.

Takie pismo dostały duże warszawskie redakcje
Takie pismo dostały duże warszawskie redakcje (WP.PL, screen shot)
bCYzHZcl

Szef PiS Jarosław Kaczyński domaga się od wydawcy "Gazety Wyborczej" przeprosin oraz 30 tysięcy złotych na rzecz schroniska dla zwierząt. Wszystko za ujawnienie zakulisowych negocjacji z austriackim Geraldem Birgfellnerem w sprawie budowy w centrum Warszawy dwóch wieżowców.

Jarosława Kaczyńskiego repreznetuje trójmiejska kancelaria Gotkowicz Kosmus Kuczyński. Do mediów trafiło pismo z kserokopią odpisu pozwu.

Jest tam wiele szczegółów, w tym... numer PESEL Jarosława Kaczyńskiego.

bCYzHZcn

Z nieoficjalnych informacji money.pl wynika, że pismo dotarło do kilku dużych redakcji w Warszawie.

Polacy posiadają ponad 2 miliardy oszczędności. Obejrzyj wideo:

Publikujemy pierwszą część pisma - tam, gdzie widać dane prezesa PiS, choć oczywiście zamazaliśmy wrażliwe dane.

Pozew liczy 31 stron i obejmuje artykuły na temat "taśm Kaczyńskiego", które ukazały się od 29 do 31 stycznia 2019 r. w wydaniu papierowym, w serwisie Wyborcza.pl i na portalu Gazeta.pl. Pozwanym jest oficjalnie Agora jako wydawca tych mediów.

bCYzHZct

- Nagranie rozmów z powodem [Jarosławem Kaczyńskim] bez zgody powoda należy uznać za działanie godzące w dobra osobiste powoda, jakimi jest swoboda wypowiedzi i wolność oraz tajemnica komunikowania się. Z okoliczności niezbicie wynika, że dziennikarze wiedzieli o w/w okolicznościach, tj. braku zgody powoda na nagrania - czytamy w pozwie mec. Bogusława Kosmusa, prawnika z kancelarii, reprezentującego szefa PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCYzHZcO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(487)
lista
rok temu
Niech ktoś teraz weźmie kredyt na niego, to może ruszy swoje pacynki aby zablokowały taką możliwość.
Tas
rok temu
To on ma jakis? Przeciez moze miec numer jaki chce. Na rozkaz kazdy minister przyniesie mu kazdy pesel jaki mu sie spodoba. Np 997, abo 001.
tango
rok temu
no no bedzie sie dzilo oj bydzie
bCYzHZcP
Zdziwiony
rok temu
Dobrze, że Kaczyński ujawnia przed narodem sprawę Srebrnej. Nie wiem na co liczy, chyba na swojego siedziiego. Jako Prezes prowadzi nielegalny biznes, wykorzystując do tego celu instytucje panstwa, banki, urzędy, prokuraturę. Zakazuje tego prawo, Konstytucja. W ten sposób rodzi się system oligarchiczny. Mam nadzieję, że Polacy do tego nie dopuszcza
Hanna
rok temu
Nie rozumiem, pozywa się dziennikarzy którzy ujawniają szwindel a tego który jest oskarżany o ten szwindel nawet nie przesłuchali?
Najnowsze komentarze (487)
Matt
rok temu
Dlaczego jako adres Kaczynskiego podana jest Nowogrodzka? Przecie on tam nie mieszka!
Foster
rok temu
Skoro osobą reprezentującą Kaczyńskiego jest mężczyzna, to stopień naukowy: dr nie jest podany w mianowniku, więc po nim powinna być kropka. Data też podana z błędem. Niechlujny ten Bogusław...
Rozbawiony Go...
rok temu
Prawnik nie odróżnia, sądząc z treści pisma, liczby pojedynczej od mnogiej?
Wik
rok temu
Pesel i wpadka? Przecież to nie dana wrażliwa... Jak się z tego zrobię ambaras to wielu ludzi powinno zrobić to samo bo nr pesel jest ogólnie dostępny w internecie np w księgach wieczystych do których ma dostęp każdy. Zobaczymy jak będzie
Przecież
rok temu
Bacha mu wypłaca co dziennie na bułki!
Adam
rok temu
Jaka wpadka ??? jak tysiące PESEL-ów jest ujawnionych w KRS i każdy przez internet może sobie pobrać dane dowolnej firmy a w tym nazwiska, imiona oraz PESEL każdego członka zarządu czy udziałowca to nie ma problemu ????? A jak PESEL prezesa to od razu wpadka i wielka sprawa. To chory kraj i chore społeczeństwo. Ludzie trochę rozumu !!!!!
inka
rok temu
A u SOWY to podsłuchiwani wyrazali zgode na nagrywanie ???????
Remigiusz
rok temu
Szkoda, że prawo do zgody zainteresowanego nie zostało zastosowane na taśmach w słynnej restauracji... Wtedy nie można było, teraz można wszystko, byle by bronić dojnej zmiany... i nieskazitelności Jarosława ZbawPolskiego... Żenada. Prawda jednak boli, brak odwagi i ciągłe chowanie się za swoimi słupami w PiSie... mam nadzieję, że zycie go i ich rozliczy, karma wraca!!
bCYzHZcH
inny
rok temu
Data jest źle napisana. Powino być 08.02.2019
zwokandy
rok temu
Ujawnienie przestepczych działań nagranych na tasmie ma być ukarane ? Gdzie my żyjemy?
też dziadek
rok temu
Wielka mi afera. Na oko widać, że to zniedołężniały staruszek.
alibabka
rok temu
A od kiedy PESEL jest jakąś tajemnicą. Każdy bank, urząd, przychodnia, uczelnia, kanar w autobusie, policjant, dostawca internetu itd. spisuje twój PESEL przy byle okazji.
pytek
rok temu
A Rywin wyraził zgodę na nagranie ?, a jesdnak został skazany
zlosliwa best...
rok temu
podejrzewam , ze ci w sowie tez nie wyrazali zgody na nagrywanie
...
Następna strona