Trwa ładowanie...
bFfroUsB
Notowania
Przejdź na

Pozytywny efekt brexitu. "Firmy sprowadzą się do Polski"

Trwają negocjacje na linii Unia Europejska - Wielka Brytania, to ostatnia faza brexitu, ale do porozumienia bardzo daleko. - Jestem rozczarowany tym, że tak wieli rynek, jak Wielka Brytania odłącza się od Unii Europejskiej. Mamy boom inwestycyjny, niskie bezrobocie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dariusz Grzeszczak, prezes Erbud. - Nas, jako firmy, rynek brytyjski nie interesuje. Wręcz przeciwnie. Mówi się, że firmy będą się stamtąd wyprowadzać, co spowoduje, że będą potrzebowały nowych biur i mieszkań w Europie. Na przykład w Warszawie widzimy duże zainteresowanie firm z Wielkiej Brytanii. W tym przypadku dla Polski może być to pozytywne działanie. Konkretny przykład to Goldman Sachs, który wybrał Warszawę na swoją siedzibę. Wydaje mi się, że to jest korzystne dla naszego kraju, obawiam się, że nie będzie korzystne dla Unii Europejskiej - dodał.

0
0
16
Podziel się
Komentarze (16)
zobacz więcej komentarzy (16)
bFfroUsN
KOMENTARZE
(16)
jojobe
rok temu
zaklinacz rzeczywistosci. koronowirus pokazal, ze pracownicy w domu, a interes sie kreci, poza tym to polska jest tak atrakcyjna, ze caly biznes londynu przeniesie sie do budynkow erbudu w pcimiu i stamtad bedzie obslugiwal swiat. oczywiscie dojazd wlasny do pcimia zalogi zachodniej.
wacek
rok temu
Każda europejska firma marzy o tym by jej majątek zajął urząd skarbowy na wszelki wypadek. Dodatkowo prezes będzie się tłumaczył z legalnie osiągniętych dochodów. Przecież mógł okraść.
Temida
rok temu
Goldman Sachs to najgorsze co może przywlec sie do Polski!To w tym banku pracował Marcinkiewicz i zdradzał tajemnice kraju.To ten bank za grosze wykupywał nasz majątek i w Polsce Polakom udzielał lichwiarskich pożyczek! Kraje afrykańskie tez wykupił za grosze.
bFfroUtf
PiSu to mają ...
rok temu
Nikt nie przyjedzie z biznesem do kraju w którym obowiązuje prawo uznaniowe gdzie bez sądu mogą ci zabrać praktycznie wszystko gdzie w jeden dzień może ustawa tepolonizacyjna być...
Szkot
rok temu
Co za bajki marzy sie pisowcom ale to tyko marzenia. sa lepsze miejsca. Ciekawe ile zaluwazyli 2 trzy firmy :):):):)