Trwa ładowanie...
bEDcUGGJ
Notowania
Przejdź na

Pracodawca bezradny. Czy można zmusić pracownika do szczepienia?

Gościem programu "Money. To się liczy" był mecenas Piotr Walczak z Kancelarii Walczak Wasielewska Adwokaci. Komentował sprawę szczepień i narastających obaw biznesu przed spodziewaną IV falą pandemii Covid-19. Przyznał, że szczepienia są najważniejszym i najskuteczniejszym środkiem walki z koronawirusem. Jednak niekoniecznie w ujęciu prawnym. - Nie można zmusić pracownika, szczepienia mają charakter dobrowolny. Pracodawca, poza silą perswazji, jest całkowicie bezradny i nie ma jakiegokolwiek instrumentu prawnego, żeby do szczepienia przymusić - mówił Piotr Walczak. Jak dodał, pracodawca nie może też w oparciu o fakt niezaszczepienia odmówić powrotu pracownika do pracy, tym bardziej nie może stosować jakichkolwiek środków dyscyplinujących.

18-08-2021
Tagi:
prawo, pracodawcy, szczepienia, praca, video, mtsl, covid
0
0
51
Podziel się
Komentarze (51)
zobacz więcej komentarzy (51)
bEDcUGGV
KOMENTARZE
(51)
Trzeźwo mysla...
4 tyg. temu
To teraz pracodawca bierze odpowiedzialność za nopy jezeli takie wystąpią a on nakarze mu się zaszczepić Najlepiej niech podpisze oświadczenie ze bierze pełna odpowiedzialność za powikłania które mogą wystąpić po zaszczepieniu Pozdrawiam
balfer aakade...
miesiąc temu
Gdyby to mnie dotyczylo, odeszlabym z pracy z dnia na dzień. Jestem wieku emerytalnym, od 8 lat mogę byc na emeryturze. Zresztą na moje miejsce nie ma kandydatow ( wymagania spore) pieniadze żadne.
Tymek
miesiąc temu
Mozna takiego pracownika zwolnic jezeli nie chce sie szczepic
bEDcUGHn
Fghh
miesiąc temu
Kowid nie jest wpisany na listę chorób zakaźnych więc wszystkie działania rządu są niezgodne z prawem
vinotu
miesiąc temu
Super ta 4-ta fala! Dzien w dzien po okolo 200 zachorowan! Tak trzymac!
...
Następna strona