Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Pracodawca bezradny. Czy można zmusić pracownika do szczepienia?

Gościem programu "Money. To się liczy" był mecenas Piotr Walczak z Kancelarii Walczak Wasielewska Adwokaci. Komentował sprawę szczepień i narastających obaw biznesu przed spodziewaną IV falą pandemii Covid-19. Przyznał, że szczepienia są najważniejszym i najskuteczniejszym środkiem walki z koronawirusem. Jednak niekoniecznie w ujęciu prawnym. - Nie można zmusić pracownika, szczepienia mają charakter dobrowolny. Pracodawca, poza silą perswazji, jest całkowicie bezradny i nie ma jakiegokolwiek instrumentu prawnego, żeby do szczepienia przymusić - mówił Piotr Walczak. Jak dodał, pracodawca nie może też w oparciu o fakt niezaszczepienia odmówić powrotu pracownika do pracy, tym bardziej nie może stosować jakichkolwiek środków dyscyplinujących.

55
Podziel się:
KOMENTARZE
(55)
Polak
2 lata temu
Faszyzm to w rzeczywistości sytuacja w której Państwo jest nadrzędne wobec jednostki. I to państwo decyduje co masz jeść jak masz jeść, czy cię zaszczepi czy nie i czy pójdziesz do gazu czy nie bo się państwu nie podobasz. FASZYZM w książkowej postaci. A ludzie myślą, że faszyzm to tylko III Rzesza.
Rozum
2 lata temu
Ten covid to nie jest choroba tylko pewien proces namnazania szybszego wirusów w PEM! Tyle w temacie
Waldek
2 lata temu
Moja sąsiadka zmarła po trzeciej dawce a kolega po drugiej. Nie moze byc tak, ze pracodawca nas zmusza do szczepień, nawet w wojsku czy szpitalu!!! To terror putinowski!
gardina
2 lata temu
Prawda jest taka , że wokół nas zaczynają chorować ludzie zaszczepieni . I to poważnie . Nas nie zaszczepionych póki co , nic nie rusza . Zastanawia fakt , że mimo tego , nadal jesteśmy wręcz zmuszani ( groźbami , reklamami , osądami , ludzkim strachem ) do szczepień przeciwko wiadomo czemu . Pozdrawiam .
Pracownik
3 lata temu
Jestem zmuszana do szczepienia przez dyrektora placówki, w której pracuję. Usłyszałam już, że roznoszę choroby. Póki co ja jestem zdrowa. Zachorowała osoba zaszczepiona... guzik to kogo obchodzi.
...
Następna strona