Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|
aktualizacja

Pracownicy IT uciekają z Poczty Polskiej

57
Podziel się:

Z Poczty Polskiej odchodzą menedżerowie i pracownicy IT, a z jej spółek zależnych członkowie zarządu - pisze "Puls Biznesu".

Pracownicy IT uciekają z Poczty Polskiej
Poczta Polska wznowiła usługę. To odpowiedź na zainteresowanie Polaków (Getty Images)

Karuzela kadrowa w Poczcie Polskiej to wynik m.in. programu dobrowolnych odejść, jaki spółka wprowadziła po to, by poradzić sobie z problemami finansowymi.

Jak podaje "Puls Biznesu", do programu zgłosiło się już prawie 4 tys. pracowników, z czego 1,3 tys. z administracji.

Poczta Polska wymienia też kadrę zarządzającą spółek zależnych.

Zobacz także: Drony będą dostarczać paczki. Przełom może nastąpić już w 2023 roku

O rezygnację poproszony został zarząd spółki zależnej Poczta Polska Usługi cyfrowe, w tym prezes Artur Wikar i wiceprezes Zbigniew Łatowski, oraz prezes Postdaty Lech Grzywacz.

Według nieoficjalnych informacji wymiana zarządów spółek zależnych może być związana z planami konsolidacji zasobów IT Poczty Polskiej.

Jak podaje "Puls Biznesu", jednym z rozważanych scenariuszy jest przeniesienie udziałów Poczty Polskiej w Postdacie do PPUC i stworzenie spółki, która odpowiadałaby za całość procesów informatycznych w grupie.

Wśród osób, które potencjalnie miałyby stanąć na czele PPUC wymienia się m.in. Roberta Malickiego, który był wcześniej związany m.in. z Polską Grupą Zbrojeniową i MSWiA.

W resorcie spraw wewnętrznych pracował też obecny prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot. Był też związany z ministerstwem obrony narodowej.

Jak podaje "Puls Biznesu" to właśnie osoby z tych resortów przechodzą teraz do Poczty Polskiej, w miejsce tych, które odchodzą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(57)
Tttt
3 lata temu
Z poczty zrobili sklep z dewocjonaliami.
MIELONA
3 lata temu
powiem Wam tak, tam jest regularny mobbing, wylęgarnia klanów - sprawdźcie jakie politycy robili tam machloje takze finansowe - plis niech ktoś ich wreszcie pozamyka
Polak
3 lata temu
Taka prawda że przez Program Dobrowolnych Odejść Poczta Polska pozbywa się najlepszych pracowników, bo odchodzą ci najlepsi, którzy mają dość tego bagna i mają świadomość, że wszędzie indziej znajdą spokojnie pracę. Zostaną tam tylko same ofermy, które sobie w życiu nie radzą, więc nie wróżę przyszłości tej firmie.
Zakłopotany
3 lata temu
Pracownicy IT odchodzą, ciekawe kto będzie pilnował systemów od nowego neoznaczka ? Od maja 2021 nie będzie można używać tradycyjnych znaczków, trzeba będzie kupować neoznaczki ważne 1 rok na zapas (bo trzeba mieć na wypadek awarii). Z tym, że neoznaczków na zagranicę nie kupicie ma zapas bo wymyślili sobie, że kraj docelowy trzeba zdefiniować (nie działają strefy), to teraz weźcie sobie zamówcie po kilkanaście neoznaczków na każdy kraj europejski, a potem po roku kasa w błoto bo nie wszystkie kraje traficie. Jak system padnie, nie będą mogli walidować tych neoznaczków, więc listy będą doznawać jeszcze większych opóźnień.
Gabo
3 lata temu
Za PiS kolejny gigant idzie do piachu - jak oni to robią, ze im nic nie wychodzi ?
...
Następna strona