Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Pracownicy IT uciekają z Poczty Polskiej

58
Podziel się:

Z Poczty Polskiej odchodzą menedżerowie i pracownicy IT, a z jej spółek zależnych członkowie zarządu - pisze "Puls Biznesu".

Pracownicy IT uciekają z Poczty Polskiej
Poczta Polska wznowiła usługę. To odpowiedź na zainteresowanie Polaków (Getty Images)
bEUtybbF

Karuzela kadrowa w Poczcie Polskiej to wynik m.in. programu dobrowolnych odejść, jaki spółka wprowadziła po to, by poradzić sobie z problemami finansowymi.

Jak podaje "Puls Biznesu", do programu zgłosiło się już prawie 4 tys. pracowników, z czego 1,3 tys. z administracji.

Poczta Polska wymienia też kadrę zarządzającą spółek zależnych.

bEUtybbH
Zobacz także: Drony będą dostarczać paczki. Przełom może nastąpić już w 2023 roku

O rezygnację poproszony został zarząd spółki zależnej Poczta Polska Usługi cyfrowe, w tym prezes Artur Wikar i wiceprezes Zbigniew Łatowski, oraz prezes Postdaty Lech Grzywacz.

Według nieoficjalnych informacji wymiana zarządów spółek zależnych może być związana z planami konsolidacji zasobów IT Poczty Polskiej.

bEUtybbN

Jak podaje "Puls Biznesu", jednym z rozważanych scenariuszy jest przeniesienie udziałów Poczty Polskiej w Postdacie do PPUC i stworzenie spółki, która odpowiadałaby za całość procesów informatycznych w grupie.

Wśród osób, które potencjalnie miałyby stanąć na czele PPUC wymienia się m.in. Roberta Malickiego, który był wcześniej związany m.in. z Polską Grupą Zbrojeniową i MSWiA.

W resorcie spraw wewnętrznych pracował też obecny prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot. Był też związany z ministerstwem obrony narodowej.

Jak podaje "Puls Biznesu" to właśnie osoby z tych resortów przechodzą teraz do Poczty Polskiej, w miejsce tych, które odchodzą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUtybci
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(58)
Tttt
9 miesięcy temu
Z poczty zrobili sklep z dewocjonaliami.
MIELONA
10 miesięcy temu
powiem Wam tak, tam jest regularny mobbing, wylęgarnia klanów - sprawdźcie jakie politycy robili tam machloje takze finansowe - plis niech ktoś ich wreszcie pozamyka
Polak
10 miesięcy temu
Taka prawda że przez Program Dobrowolnych Odejść Poczta Polska pozbywa się najlepszych pracowników, bo odchodzą ci najlepsi, którzy mają dość tego bagna i mają świadomość, że wszędzie indziej znajdą spokojnie pracę. Zostaną tam tylko same ofermy, które sobie w życiu nie radzą, więc nie wróżę przyszłości tej firmie.
bEUtybcj
Zakłopotany
10 miesięcy temu
Pracownicy IT odchodzą, ciekawe kto będzie pilnował systemów od nowego neoznaczka ? Od maja 2021 nie będzie można używać tradycyjnych znaczków, trzeba będzie kupować neoznaczki ważne 1 rok na zapas (bo trzeba mieć na wypadek awarii). Z tym, że neoznaczków na zagranicę nie kupicie ma zapas bo wymyślili sobie, że kraj docelowy trzeba zdefiniować (nie działają strefy), to teraz weźcie sobie zamówcie po kilkanaście neoznaczków na każdy kraj europejski, a potem po roku kasa w błoto bo nie wszystkie kraje traficie. Jak system padnie, nie będą mogli walidować tych neoznaczków, więc listy będą doznawać jeszcze większych opóźnień.
Krzysztof 555
10 miesięcy temu
... a miliony od pana Sasina już się skończyły???? ale są nowe za ochronę tego papierowego badziewia które będzie dowodem w sądzie w nowej demokratycznej Polsce!!!!
...
Następna strona