Notowania

Pracownicy sądów i prokuratur dopięli swego. Będą podwyżki

10 tys. zł brutto rocznie - o tyle więcej zarobią średnio pracownicy sądów i prokuratur. W czwartek wieczorem protestujący porozumieli się z resortem sprawiedliwości. Dostaną podwyżki, ale w zamian przez rok nie będą protestować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter)
W czwartek wieczorem resort sprawiedliwości porozumiał się z protestującymi pracownikami sądów i prokuratur

O podpisaniu porozumienia poinformował na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", podwyżki mają nastąpić w dwóch etapach. Najpierw średnio 450 zł brutto od października, a drugie tyle od stycznia 2020 roku. O 900 złotych wzrosną też wynagrodzenia kuratorów.

Jest jeszcze jeden element porozumienia. Pracownicy sądów i prokuratur zobowiązali się, że przez rok nie będą protestować. Mowa oczywiście o kwestiach związanych z poziomem i systemem wynagrodzeń.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Taka obietnica jednak protestującym odpowiada. - Jesteśmy zadowoleni - mówi na łamach "GW" Iwona Nałęcz-Idzikowska, przewodnicząca Krajowej Rady Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP.

- Prowadziliśmy trudne, ale dobre rozmowy, które doprowadziły do kompromisu i satysfakcjonującego rozwiązania - powiedział Michał Wójcik, cytowany w komunikacie resortu.

Przypomnijmy, że mobilizacja pracowników sądów i prokuratur zaczęła się już w grudniu ubiegłego roku. W marcu postanowili przyjechać do Warszawy i walczyć o podwyżki, a co jakiś czas protesty odbywały się również w innych miastach wojewódzkich.

Miasteczko namiotowe pod resortem sprawiedliwości działa już od 4 dni
Protest pracowników sądów i prokuratur. "Dość pracy za grosze"

Pracownicy sądów i prokuratur chcieli podwyżek w dwóch etapach - najpierw 650 zł w tym roku, a w kolejnym - dodatkowe 500 zł. Ostatecznie będzie to dwa razy po 450 złotych brutto. To daje rocznie 10,8 tys. zł brutto więcej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2019

Czyjapale10 000 za picie kawy i siedzenie na fejsie

05-07-2019

AbcTa podwyżka to jedna trzecia pensji nauczyciela .

05-07-2019

MeXZa co te podwyżki że na sprawę trzeba czekać pół roku ?? Że są nietykalni za aroganckie zachowanie na salach sądowych ?? ( przecież to ja jestem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (66)