Notowania

handel
28.06.2019 17:34

Pracownicy Tesco chcą podwyżek. Związkowcy wchodzą w spór zbiorowy

"Solidarność" działająca w sieci sklepów Tesco weszła w spór zbiorowy z pracodawcą. To pierwszy krok do organizacji strajku. Pracownicy brytyjskiej sieci domagają się podwyżek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: LORNE CAMPBELL/GUZELIAN /SIPA/EAST NEWS)

Wygląda na to, że problemy brytyjskiej sieci sklepów Tesco w Polsce przybierają na sile. Po zamknięciu kilkudziesięciu sklepów, jednego z czterech ogólnopolskich magazynów i przeprowadzeniu zwolnień grupowych zarząd firmy będzie musiał zmierzyć się z groźbą strajku.

O szczegółach zamknięć Tesco poinformuje w przyszłym tygodniu
Tesco zamyka sklepy. Będą zwolnienia grupowe

Działająca przy Tesco zakładowa organizacja NSZZ "Solidarność" weszła w spór zbiorowy z pracodawcą. Związkowcy domagają się podwyżek - dla wszystkich pracowników sklepów od 350 zł brutto oraz 200 zł brutto dla osób na stanowiskach kierowniczych.

Nieuwzględnienie do 1 lipca postulatów otworzy związkowcom drogę do organizacji referendum strajkowego i ewentualnego ogłoszenia strajku we wszystkich sklepach Tesco.

Zakaz handlu w niedziele. Ucierpiały sklepy z wyposażeniem i budowlane

Jak napisali przedstawiciele "Solidarności", postulat podniesienia płac przesłała pracodawcy jeszcze w kwietniu tego roku. W odpowiedzi związkowcy dowiedzieli się, że żaden wzrost wynagrodzeń w roku 2019 nie jest przewidywany. "Pracodawca dotychczas nie przedstawił żadnych danych finansowych, które uzasadniają decyzję Zarządu Tesco" – dodali związkowcy.

Równocześnie przedstawiciele "Solidarności" przypominają, że Tesco w Wielkiej Brytanii podnosi pracownikom pensje o ponad 10 proc., a do tego w przeliczeniu na jeden sklep zatrudnia 11 razy więcej pracowników.

Lidl ogłasza podwyżki płac: pracownicy dostaną nawet 3850 zł. Biedronka pójdzie w jego ślady?
Lidl ogłasza podwyżki płac: pracownicy dostaną nawet 3850 zł. Biedronka pójdzie w jego ślady?

"Pracownicy Tesco Polska z roku na rok i z miesiąca na miesiąc mogą jedynie liczyć na przybywające obowiązki, obciążenie dodatkową pracą w wyniku redukcji zatrudnienia" – podkreślili związkowcy. Borykające się z problemem utrzymania rentowności sklepów Tesco Polska jest jednym z niewielu przedstawicieli branży handlowej, który nie podniósł w ostatnim roku wynagrodzeń.

Jeronimo Martins nagradza wszystkich pracowników po równo. 475 euro premii rocznej
Biedronka sypnęła kasą. Pracownicy z nagrodami - po 475 euro każdy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2019

Ralftesco to mysli ze tu jest teraz kapitalizm wczesnych lat 90 XX wieku. Dzis rynek pracownika biedra z lidlem walcza o wyzsze wynagrodzenia swoich … Czytaj całość

28-06-2019

Wojtas 3520Syfiaste sklepy

28-06-2019

PiotrTesco zatrudnia 28tys ludzi w polsce no może już teraz 26,5 to jak uciekną całkiem to jedno miasto w Polsce do zwolnienia :)

Rozwiń komentarze (123)