Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|
aktualizacja

Pracownicy Tesco chcą podwyżek. Związkowcy wchodzą w spór zbiorowy

123
Podziel się:

"Solidarność" działająca w sieci sklepów Tesco weszła w spór zbiorowy z pracodawcą. To pierwszy krok do organizacji strajku. Pracownicy brytyjskiej sieci domagają się podwyżek.

Pracownicy Tesco chcą podwyżek. Związkowcy wchodzą w spór zbiorowy
(East News, LORNE CAMPBELL/GUZELIAN /SIPA/EAST NEWS)

Wygląda na to, że problemy brytyjskiej sieci sklepów Tesco w Polsce przybierają na sile. Po zamknięciu kilkudziesięciu sklepów, jednego z czterech ogólnopolskich magazynów i przeprowadzeniu zwolnień grupowych zarząd firmy będzie musiał zmierzyć się z groźbą strajku.

Działająca przy Tesco zakładowa organizacja NSZZ "Solidarność" weszła w spór zbiorowy z pracodawcą. Związkowcy domagają się podwyżek - dla wszystkich pracowników sklepów od 350 zł brutto oraz 200 zł brutto dla osób na stanowiskach kierowniczych.

Nieuwzględnienie do 1 lipca postulatów otworzy związkowcom drogę do organizacji referendum strajkowego i ewentualnego ogłoszenia strajku we wszystkich sklepach Tesco.

Zakaz handlu w niedziele. Ucierpiały sklepy z wyposażeniem i budowlane

Jak napisali przedstawiciele "Solidarności", postulat podniesienia płac przesłała pracodawcy jeszcze w kwietniu tego roku. W odpowiedzi związkowcy dowiedzieli się, że żaden wzrost wynagrodzeń w roku 2019 nie jest przewidywany. "Pracodawca dotychczas nie przedstawił żadnych danych finansowych, które uzasadniają decyzję Zarządu Tesco" – dodali związkowcy.

Równocześnie przedstawiciele "Solidarności" przypominają, że Tesco w Wielkiej Brytanii podnosi pracownikom pensje o ponad 10 proc., a do tego w przeliczeniu na jeden sklep zatrudnia 11 razy więcej pracowników.

"Pracownicy Tesco Polska z roku na rok i z miesiąca na miesiąc mogą jedynie liczyć na przybywające obowiązki, obciążenie dodatkową pracą w wyniku redukcji zatrudnienia" – podkreślili związkowcy. Borykające się z problemem utrzymania rentowności sklepów Tesco Polska jest jednym z niewielu przedstawicieli branży handlowej, który nie podniósł w ostatnim roku wynagrodzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(123)
ja
3 lata temu
niektórzy myślą że większe zarobki rozwiążą ich problemy. Zarobki są ważne, ale ważniejsze jest to, jak wydajemy pieniądze. Wielu dobrze zarabiających zostało bankrutami. Kiedy źle zarządza się pieniędzmi, każdy majątek można roztrwonić. Patrz przykłady niegdyś sławnych sportowców, aktorów, muzyków itp. Zarabiali miliony i co? Wydawali miliony! Zobaczcie sobie ksią,zke „Emeryt,ura nie jest Ci potzrebna” Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi
klient
3 lata temu
tesco - najlepsze sklepy
jANUSZ
3 lata temu
TYLKO BIEDRONKA!
kapsel
3 lata temu
zwalnianie pracowników Tesco stopniowe oczywiście to celowy zabieg ,okrojony personel nie jest w stanie ogarniać tego wszystkiego chociaż można odnieść wrażenie że Polski zarząd tej firmy pojęcia nie ma jak stać się konkurencyjnym.Wieczne restrukturyzację tej firmy prowadzą do jednego do upadłości.Mają gdzieś wynagrodzenia dla pracowników za to każą pracować za czterech i oszczędzać na wszystkim.
mmmm
3 lata temu
Do szkoły niech pójdą. nauczyciele 8000 zarabiają, a mądrzejsi nie są. I 3 godziny dziennie będą pracować.
...
Następna strona