Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier naraził się lotniczym związkowcom: "wyposażcie nas w umowę o pracę"

Premier Mateusz Morawiecki w siedzibie MSWiA odnosił się do zagrożenia koronawirusem w Polsce. Zapewnił, że osoby wracające samolotami będą miały badaną temperaturę, a LOT wyposaża się w termometry. To rozzłościło związkowców: "najpierw wyposażcie nas w umowę o pracę, nikt za was nie będzie ryzykował" - piszą do premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Lotniczy związkowcy odpowiadają premierowi. "Dajcie nam umowy o pracę"

Polska szykuje się na ewentualne ognisko koronawirusa z Chin w Polsce. Ten pojawił się już we Włoszech i wywołał w tym kraju panikę. Polskie władze zapewniają, że jesteśmy gotowi na prewencję, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dodatkowe badania dla osób podróżujących samolotami.

- Chcemy być przygotowani nawet nadmiarowo, na wszelki wypadek, gdyby wirus pojawił się w Polsce i gdyby pojawił się u większej liczby osób - powiedział premier. - Dla osób wracających samolotami mamy dodatkowe badania temperatury. Linie lotnicze LOT wyposażają się w termometry, by ten element diagnostyki móc bardzo szybko wykorzystać - dodał.

I właśnie te słowa rozzłościły przedstawicieli Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego. Na Twitterze odpisali na słowa Morawieckiego: "PPL (Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" - przyp.) niech się wyposaży, najpierw wyposażcie nas w umowę o pracę. Nikt za was nie będzie ryzykował".

Premier zabrał głos w siedzibie MSWiA tuż po specjalnej odprawie z wojewodami. Ta została zorganizowana ze względu na zagrożenie pojawienia się koronawirusa również w Polsce. W odprawie oprócz premiera i wojewodów, udział wzięli też szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Obejrzyj: Koronawirus we Włoszech. Pustki na ulicach miast

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2020

DadolNa premiera Morawieckiego zawsze można liczyć!

25-02-2020

dramatPremier o zdrowiu i życiu obywateli, a oni o pieniądzach. Co za dramat!

25-02-2020

patU nas za dobrej zmiany jak zawsze , jeden bajzel , prowizorka i kłamstwa.

Rozwiń komentarze (182)