Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes Auchan zadowolony z wyników sieci w Polsce

- Wyniki za pierwsze półrocze pokazują, że działania zespołów detalicznych Auchan są na dobrej drodze do ożywienia naszej firmy już w perspektywie krótkoterminowej - powiedział prezes Auchan Retail. Jest bardzo zadowolony z wyniku sieci w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Auchan w Polsce zarządza 76 hipermarketami, 28 supermarketami Auchan Supermarket oraz pięcioma sklepami osiedlowymi pod szyldem Moje Auchan

- Wyniki są szczególnie dobre w Polsce, Portugalii, na Ukrainie i w Senegalu - oświadczył Edgar Bonte, prezes Auchan Retail na konferencji prasowej, o czym informuje serwis "Wiadomości Handlowe".

Znacznie gorzej sieć radzi sobie w Rosji i Francji. Auchan nie rozważa jednak wycofania się z tych rynków. Zwinął natomiast biznes z Włoch i Wietnamu.

Szef Auchan Retail nie zdradził, jak wypadły w liczbach pierwsze dwa kwartały 2019 r. w Polsce.

Obejrzyj: Zakaz handlu w niedziele. Ucierpiały sklepy z wyposażeniem i budowlane

Plan Auchan Retail zakłada osiągnięcie poziomu 6-proc. marży EBITDA najpóźniej w 2022 r. Aby zrealizować ten cel, firma potrzebować będzie dodatkowych oszczędności rzędu 1,1 mld euro.

Zysk EBITDA Auchan Retail w pierwszym półroczu wyniósł 768 mln euro. To wzrost o 12,1 proc. rok do roku. Marża EBITDA wzrosła z 2,5 proc. na koniec czerwca ub.r. do 3,4 proc. na koniec czerwca br.

Osoby ze spektrum autyzmu mogą być bardzo wyczulone na hałas
"Godziny ciszy" w Auchan okazały się sukcesem. Po wakacjach akcja w całej Polsce

- Wyniki za pierwsze półrocze pokazują, że działania zespołów detalicznych Auchan są na dobrej drodze do ożywienia naszej firmy już w perspektywie krótkoterminowej - powiedział na konferencji prasowej Edgard Bonte.

Nowe formy sprzedaży

Jak zapowiedział Edgard Bonte, do 2022 r. 15 proc. sprzedaży Auchan Retail ma być realizowane poza hipermarketami i supermarketami. Do tego czasu podwojeniu ma też ulec sprzedaż produktów na wyłączność. Aktualnie Auchan Retail generuje 10 proc. swoich obrotów z e-handlu (na poziomie całej grupy).

Auchan Retail działa w Polsce od 1996 roku. Obecnie Auchan w Polsce zarządza 76 hipermarketami (w tym dwoma we franczyzie z Grupą Schiever), 28 supermarketami Auchan Supermarket oraz pięcioma sklepami osiedlowymi pod szyldem Moje Auchan. Firma prowadzi również sklep internetowy Auchan Direct, który działa na terenie Warszawy i okolic – przypominają "Wiadomości Handlowe".

Na zakupy w Auchan ze swoimi opakowaniami. Wkrótce w całej Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: auchan, handel, supermarket, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2019

AndziaNiech się pochwali jak traktuje ludzi i ile im placi. Zona kolegi tam pracuje -ogolnie kicha ,zaczyna szukac czegos innego.

02-09-2019

ObserwatorBo nie płaci podatku ,to jak ma być nie zadowolony

Rozwiń komentarze (2)