Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KIB
|

Problem z niemieckimi firmami. Fala upadłości dopiero nastąpi

11
Podziel się:

Nierentowne, niewypłacalne, nadmiernie zadłużone. Na funkcjonujące na niemieckim rynku firmy zombie zwraca uwagę "Puls Biznesu", dodając, że sprawa może się przełożyć na problemy firm w Polsce.

Problem z niemieckimi firmami. Fala upadłości dopiero nastąpi
To może być "tsunami upadłości" (Adobe Stock, alvaro)
bEKFYcbV

Wprowadzone w związku z COVID-19 przepisy nadal pozwalają zarządom firm nie składać wniosków o upadłość.

– Pamiętajmy, że Niemcy są w roku wyborczym, co może powodować presję rządu na ograniczanie liczby upadłości. Najlepsi specjaliści od prawa upadłościowego w Niemczech twierdzą jednak, że fala upadłości ruszy najpóźniej od kwietnia - mówi w dzienniku Jakob Krupski, adwokat i doradca restrukturyzacyjny zarządzający berlińską kancelarią KKP Legal. I dodaje: - Polskie firmy, które już mają kontrakt albo go negocjują, powinny być świadome zagrożenia.

Jak duża może być skala problemu? Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", który powołuje się na szacunki Instytutu Gospodarki Niemieckiej, liczba upadłości wzrośnie do 23 tys. Z kolei Zrzeszenie niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych uważa, że upadłość ogłosi nawet 175 tys. niemieckich firm.

bEKFYcbX
Zobacz także: Sprzedawcy znikają z galerii? "Zwiększy się pustostan"

Przy upadłości może pojawić się problem z zabezpieczeniem roszczeń eksportowych. - W przypadku upadłości niemieckiego kontrahenta wierzyciele mogli otrzymać bardzo niewiele, albo i nic - przestrzega Krupski. Dochodzą jeszcze kłopoty podatkowe.

bEKFYccd

To, że trudniej jest odzyskać należności w Niemczech, potwierdza Amelia Bień z departamentu windykacji KUKE. Jak mówiła w "PB", część dłużników wchodzi w procedurę upadłościową, inni w restrukturyzację, a niektórzy po prostu pozbyli się biznesów, a kontakt z nowym właścicielem jest często niemożliwy. W takich czasach radzi korzystanie z rozwiązań chroniących bezpieczny handel, w tym wypadku z ubezpieczenia należności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKFYccy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
STASI
9 miesięcy temu
Czerwona Angela to najgorszy kanclerz w historii Niemiec ! To ona z tego dawniej normalnego kraju robi drugie DDR !
bolo
9 miesięcy temu
A na dodatek od 2015 skończyło się dojenie Polski, a i garneczki dziadka z ukradzionym Eskimosom w czasie wojny złotem tez już puste. Kończy się dobre życie, ciekawe, kogo by tu teraz najechać i zrabować, bo robić to im się za bardzo nie chce.
Drzymala
9 miesięcy temu
Tragedia! Chyba Niemcy beda musieli wywolac jakas nowa wojne aby podreperowac gospodarke. Albo przyjezdzac na saksy do Polski.
bEKFYccz
A.M.
9 miesięcy temu
Dla islamskiego odchodu jewro zawsze jest dla Niemca nie ma nigdy !
Josef
9 miesięcy temu
Do tego doprowadziła kryminalna kanclerz.Ona ponosi też odpowiedzialoność za tysiące umarłych przez stosowanie szczepionki, która ich zabiła oraz za utrudnienia w dostepie do leczenia. Za gospodarcze niszczenie kraju i wywołanie kryzysu, który nie musiał powstać.Za zdrade kraju i wykonywanie poleceć mocodawców za oceanem, które powiekszają straty i niszczenie społeczeństwa.Tą kanclerz nalezy natychmiast aresztować!