Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Prof. Balcerowicz odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Deformuje cudzą wypowiedź"

713
Podziel się

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS uznał, że podarty przez Leszka Balcerowicza list to symbol "złego kapitalizmu". Profesor odpowiada, że "Kaczyński deformuje cudzą wypowiedź". - On próbuje stworzyć wrażenie afery z tego, że nie rozdawałem pieniędzy - dodał Balcerowicz.

Leszek Balcerowicz odpowiada prezesowi Kaczyńskiemu
Leszek Balcerowicz odpowiada prezesowi Kaczyńskiemu (WP.PL, WP)
bEqJjhqZ

Na konwencji PiS zarówno prezes Kaczyński, jak i premier Morawiecki przypomnieli historię podartego listu Leszka Balcerowicza. Przytoczył ją prof. Stanisław Gomułka w rozmowie z money.pl.

- Pamiętam taką sytuację podczas spotkania naszej grupy roboczej w styczniu 1990 roku. Leszek Balcerowicz przyniósł list od szefa Fabryki Samochodów Osobowych, który domagał się dużego wsparcia, żeby nie doszło do katastrofy. Wtedy Balcerowicz ostentacyjnie wrzucił ten list do śmietnika i powiedział, że tak mają postępować wszyscy ministrowie - opowiadał prof. Gomułka.

Prezes Kaczyński uznał, że to przykład "złego kapitalizmu", dla którego ważniejszy jest zysk niż sytuacja rodzin. Mówił nawet, że to "darwinizm społeczny". Do sprawy już zdążył się odnieść w rozmowie z money.pl prof. Gomułka.

bEqJjhrb
Zobacz także: Obejrzyj: PKN Orlen rozgląda się za nowymi stacjami poza Polską. "Ciągle monitorujemy rynek"

Teraz na Facebooku prezesowi PiS odpowiedział sam prof. Balcerowicz.

bEqJjhrh

- Kaczyński, swoim zwyczajem, próbuje deformować cudzą wypowiedź, w tym przypadku prof. Gomułki, by z faktu, że nie rozdawałem pieniędzy stworzyć wrażenie afery - napisał ekonomista.

- Kaczyński ujawnił jak wyobraża sobie kierowanie gospodarką: rozdawanie pieniędzy. A Morawiecki wiernie to powtarza. Gdybyśmy tak postępowali, to nigdy nie wyszlibyśmy z galopującej inflacji - dodał jeden z twórców polskiej transformacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqJjhrC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(713)
Biednym zabie...
2 lata temu
Nie rozdawalem ludziom biednym,tylko sprzedawalem wszystko za złotowke bogatym!!!!! Nic dla kraju Polska nie zrobiłem!!!!! Biednym zabierałem a bogatymdawałem.
timi
2 lata temu
\Niemcy dotują swoje stocznie setkami milinów euro co roku. Ale Im wolno bo masze stocznie miały upaść i zrobić im miejsce.
Emerytka
2 lata temu
wielki szacunek dla pana Profesorze. Pomysły PIS-u przypominają mi o tym , że dawno ,dawno temu w sklepie na półce był tylko ocet .
bEqJjhrD
łoko
2 lata temu
stan konta?
PWG
2 lata temu
JEMU TYLKO KOLONIA KARNA W ZSRR
...
Następna strona