Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Prof. Balcerowicz odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Deformuje cudzą wypowiedź"

714
Podziel się:

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS uznał, że podarty przez Leszka Balcerowicza list to symbol "złego kapitalizmu". Profesor odpowiada, że "Kaczyński deformuje cudzą wypowiedź". - On próbuje stworzyć wrażenie afery z tego, że nie rozdawałem pieniędzy - dodał Balcerowicz.

Leszek Balcerowicz odpowiada prezesowi Kaczyńskiemu
Leszek Balcerowicz odpowiada prezesowi Kaczyńskiemu (WP.PL, WP)

Na konwencji PiS zarówno prezes Kaczyński, jak i premier Morawiecki przypomnieli historię podartego listu Leszka Balcerowicza. Przytoczył ją prof. Stanisław Gomułka w rozmowie z money.pl.

- Pamiętam taką sytuację podczas spotkania naszej grupy roboczej w styczniu 1990 roku. Leszek Balcerowicz przyniósł list od szefa Fabryki Samochodów Osobowych, który domagał się dużego wsparcia, żeby nie doszło do katastrofy. Wtedy Balcerowicz ostentacyjnie wrzucił ten list do śmietnika i powiedział, że tak mają postępować wszyscy ministrowie - opowiadał prof. Gomułka.

Prezes Kaczyński uznał, że to przykład "złego kapitalizmu", dla którego ważniejszy jest zysk niż sytuacja rodzin. Mówił nawet, że to "darwinizm społeczny". Do sprawy już zdążył się odnieść w rozmowie z money.pl prof. Gomułka.

Zobacz także: Obejrzyj: PKN Orlen rozgląda się za nowymi stacjami poza Polską. "Ciągle monitorujemy rynek"

Teraz na Facebooku prezesowi PiS odpowiedział sam prof. Balcerowicz.

- Kaczyński, swoim zwyczajem, próbuje deformować cudzą wypowiedź, w tym przypadku prof. Gomułki, by z faktu, że nie rozdawałem pieniędzy stworzyć wrażenie afery - napisał ekonomista.

- Kaczyński ujawnił jak wyobraża sobie kierowanie gospodarką: rozdawanie pieniędzy. A Morawiecki wiernie to powtarza. Gdybyśmy tak postępowali, to nigdy nie wyszlibyśmy z galopującej inflacji - dodał jeden z twórców polskiej transformacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(714)
Wertyyu
8 miesięcy temu
Balcerowicz za zniszczenie polskiego przemysłu i doprowadzenia do skrajnej nędzy milionów polskich rodzin powinien siedzieć za kratami a nie wykładać ekonomię. Czego on uczy ludzi, którzy tam studiują? Pewnie o wyprzedawaniu zakładów przemysłowych za grosze i o tym, że ludzie mają żyć w ziemiankach, żeby przypadkiem kapitaliści nie zbiednieli.
Biednym zabie...
4 lata temu
Nie rozdawalem ludziom biednym,tylko sprzedawalem wszystko za złotowke bogatym!!!!! Nic dla kraju Polska nie zrobiłem!!!!! Biednym zabierałem a bogatymdawałem.
timi
4 lata temu
\Niemcy dotują swoje stocznie setkami milinów euro co roku. Ale Im wolno bo masze stocznie miały upaść i zrobić im miejsce.
Emerytka
4 lata temu
wielki szacunek dla pana Profesorze. Pomysły PIS-u przypominają mi o tym , że dawno ,dawno temu w sklepie na półce był tylko ocet .
łoko
4 lata temu
stan konta?
...
Następna strona