Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak,Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Protest medyków. "Formuła dialogu się wyczerpała. Minister błędnie liczy. Lekceważenie strony społecznej"

Medycy rozbili białe miasteczko przed kancelarią premiera. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że w budżecie państwa nie ma pieniędzy na spełnienie postulatów medyków w obecnej formie. - Proponujemy cały czas panu ministrowi dialog, ale wspólnie z panem premierem. Formuła - w cudzysłowie - dialogu z panem ministrem już się wyczerpała, bo słyszy tylko to, co chce słyszeć, a przedstawicieli związków pielęgniarek i położnych nie słucha, przerywa, albo wychodzi - powiedziała w programie "Newsroom" Iwona Borchulska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - By realnie rozmawiać o pieniądzach, to muszą być dwie strony, które pokażą wyliczenia. W poprzednich dyskusjach wskazaliśmy panu ministrowi, że mówiąc o ogromnych miliardach się pomylił. On niestety nie odniósł się do naszych argumentów. To na pewno nie jest dialog. Zapraszamy pana premiera do nadzoru między ekspertami ministra a ekspertami komitetu protestacyjnego. Prosimy...

rozwiń
KOMENTARZE
(8)
obiektywny
2 lata temu
To jest kpina. Jedni z najlepiej zarabiających ludzi w Polsce (dodatkowo żyjących z podatków innych) chcą takich podwyżek. A kto ma się na to złożyć? Ludzie którzy zarabiają 3000 tys. czy emeryci z emeryturami 1500 zł.?
Gosc
2 lata temu
Panstwo medycy zrobia rozliczenie dochodow za rok 2021 to moze wyjdzie cala prawda ,o zarobkach.Wiedza ,ze moga cos wyciagnac od Rzadu i sie mocuja. Brzydko ,bo wiemy ,ze nigdy tak dobrze nie bylo. Pacjenci bez opieki i pomocy,a lekarze sie bogaca. Oczywiscie nie generalizuje. Sa madrzy,dobrzy lekarze ,ktorzy pracuja w panstwowej sl. Zdrowia. Lekarz ktory trzepie kase na sluchawce chce wiecej? Wstydu nie ma?
NNN
2 lata temu
Dla mnie od początku tej pseudopandemii nie byliście bohaterami tylko naciągaczami biorącymi udział w tej szopce. To między innymi przez was mamy przeszło 100 tysięcy nadmiarowych zgonów. Na waszych rękach jest krew, i przelane łzy.
marko5
2 lata temu
a jaki z was pożytek ...teleporada???
miś
2 lata temu
niech zaczną traktować ludzi lepiej od zwierząt to pogadamy o podwyżkach na razie to bym odjął przynajmniej w szpitalu grudziądz mam nagranie jak traktują ludzi była nawet policja i co pacjent winien ,bo nie powinien nic mówić że go boli i prosi o pomoc