Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Protest pracowników Kauflandu. "Dość dyskryminacji i wyzysku kobiet"

98
Podziel się:

8 marca ulicami Wrocławia przeszedł pochód związku zawodowego pracowników Kauflandu "Jedność Pracownicza". Uczestnicy protestowali przeciwko dyskryminacji kobiet.

Protest pracowników Kauflandu. "Dość dyskryminacji i wyzysku kobiet"
Miesięczne wynagrodzenie w sieci Kaufland na stanowisku kasjer-sprzedawca wynosi do 4500 zł brutto (PAP, Katerina Sulova)

Związkowcy są w sporze ze spółką Kaufland już od jakiegoś czasu. Jednym z postulatów jest zaprzestanie dyskryminacji kobiet, które wracają z urlopu macierzyńskiego. To zresztą było główne hasło manifestacji zorganizowanej 8 marca w stolicy Dolnego Śląska.

- Pracownice zatrudnione w Kauflandzie, które urodziły dzieci, wracając po urlopie macierzyńskim mają wynagrodzenia niższe niż ich koleżanki i koledzy, którzy w tym czasie podjęli pracę. Nie godzimy się na to, żądamy równego traktowania kobiet i wyrównania ich wynagrodzeń - mówi money.pl Wojciech Jendrusiak, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacja WZZ "Jedność Pracownicza"

Związkowcy domagają się także zwiększenia zatrudnienia w sklepach sieci Kaufland oraz wzrostu wynagrodzeń o 600 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w koncernie.

Firma Kaufland protest związkowców komentuje w przesłanym do money.pl oświadczeniu. Czytamy w nim, że "W sieci Kaufland zapewniamy wszystkim pracownikom równość płac. Na warunki finansowe nie ma wpływu płeć, a wyłącznie kwalifikacje i doświadczenie, które osoba zatrudniona zdobywa, pracując na określonym stanowisku. Każda osoba, która wraca do pracy po dłuższej przerwie, np. wynikającej z urlopu macierzyńskiego lub tacierzyńskiego, ma zagwarantowane to samo stanowisko i takie same warunku zatrudnienia jak w momencie pójścia na urlop".

- Miesięczne wynagrodzenie w sieci Kaufland na stanowisku kasjer-sprzedawca należy do najbardziej konkurencyjnych na rynku i od marca tego roku wynosi do 4500 zł brutto miesięcznie. Zasady dotyczące ustalania wysokości wynagrodzenia są transparentne, a warunki przyznawania premii frekwencyjnej zostały ustalone w porozumieniu ze stroną społeczną - informuje niemiecka sieć.

Wtorkowa manifestacja była kolejną już zorganizowaną we Wrocławiu. Pomimo trwających rozmów strony nie doszły do porozumienia. Związkowcy zapowiedzieli, że najpóźniej w maju rozbiją miasteczko namiotowe we Wrocławiu i będą protestować do skutku. Sieć Kaufland odpowiada, że jest cały czas otwarta na rozmowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(98)
kraj biedy ka...
2 lata temu
A co mało zarabiają? Nie tylko oni, w tym kraju w modzie jest miska ryżu, albo po ryżu. Kraj miskoryżan.
Ala
2 lata temu
Ja się cieszę, że mam dobrą pracę, w której mogę liczyć na dobre wynagrodzenie. Opłacało się ukończyć Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku technik masażysta.
Obawiam się..
2 lata temu
Że państwo polskie padnie przez tak ogromną liczbę uchodźców, a z drugiej strony przez restrykcje ze strony unii europejskiej, zamiast pomocy. I po wychodzi cała hipokryzja, jeżeli o muzułmanów chodziło, którzy by to rozróby robili i mordowali podawali pieniądze na każdego, a jeżeli o chrześcijanina to wprost przeciwnie ja to że nie pomagają to jeszcze karzą za to, pod pretekstem łamania praworządności w Polsce, a najboleśniejsze jest to że rękę do tego przykładają Polacy którzy niegodni są nimi nazywania.
Przed szkodą
2 lata temu
Żebyśmy nie powtórzyli błędów Libanu, który przyjął 1000800 uchodźców z Syrii, a teraz jest na krawędzi bankructwa.
Błąd Polski
2 lata temu
Jeśli Unia nie wspomaga nas za przyjmowanie milionów uchodźców z Ukrainy, a jeszcze kara, to powinniśmy wycofać ich poza granicę ukraińską, ponieważ to wszystko może doprowadzić do bankructwa państwa polskiego i jego obywateli.
...
Następna strona