Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Protest w polskim Amazonie. Trwa referendum strajkowe

59
Podziel się:

Pracownicy magazynu Amazona pod Poznaniem rozpoczęli pikietę przed siedzibą firmy i namawiali swoich kolegów do wzięcia udziału w referendum strajkowym. W kolejnych dniach referendum ma się rozpoczęć w pozostałych centrach logistycznych Amazona.

Protest w polskim Amazonie.
Protest w polskim Amazonie. (Materiały prasowe)
bEBYnFAl

Pracownicy domagają się podwyżek, zmiany systemu ocen pracowniczych i umów na czas nieokreślony.

Ogłoszsenie referendum strajkowego poprzedziły negocjacje z przedstawicielami firmy. Strony nie doszły jednak do porozumienia.

- Amazon nie zgodził się na zawieszenie feedbacków, negocjowanie ze związkami wysokości podwyżek, wycofanie umów agencyjnych i czasowych, zaakceptowanie istotnych zmian w ocenie pracowniczej. Pracodawca jednostronnie zerwał mediacje mimo dalszej chęci rozmów z naszej strony. Jednocześnie wysłał nam informację, że chce dalej rozmawiać, ale poza sporem - czytamy na stronie Solidarności Pracowników Amazon Polska.

bEBYnFAn

Oglądaj też: Podatek cyfrowy. Emilewicz: pracujemy nad tym

Referendum w podpoznańskiech Sadach rozpoczęło się w poniedziałek. W pozostałych centrach Amazona, działających w Polsce, rozpocznie się we wtorek i środę.

- Według nas normy są zawyżone, są niemożliwe do wyrobienia. Walczymy o godne podwyżki i godne płace. Chcemy też zniesienia umów agencyjnych. Porównując, nasza praca jest o wiele cięższa niż np. w przedstawicielstwie w Niemczech - mówi Natalia Skpwrońska ze związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza, w rozmowie z RMF 24.

bEBYnFAt

- Jeżeli ktokolwiek ma problem z osiągnięciem celu w pracy, my taką osobę wspieramy. Organizujemy szkolenia - twierdzi Marta Rzetelska z administracji firmy Amazon, odpowiadając na pytania RMF 24.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Obecnie posiada 5 centrów logistyki e-commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz dwa we Wrocławiu.

To jednak nie koniec inwestycji amerykańskiego giganta w Polsce. W poniedziałek spółka poinformowała o planach otwarcia kolejnego centrum logistycznego, w Okmianach k. Bolesławca

Trzecia już inwestycja Amazona na Dolnym Śląsku da ponad tysiąc nowych, stałych miejsc pracy w regionie. Rozpoczęła się już rekrutacja na stanowiska poziomu początkowego, menedżerów, inżynierów oraz specjalistów ds. zasobów ludzkich i IT. Pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenie od 20 zł/godzinę brutto.

bEBYnFAu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEBYnFAO
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(59)
Fan DC
2 lata temu
"Amazon nie zgodził się na zawieszenie feedbacków" kurna czego? Nawet po posku nie umieją napisać…..
123 Rak
2 lata temu
Dodam do uwag kierowcy ze podczas załadunku swojego samochodu ciężarowego nie masz prawa być w aucie ani kontrolować załadunek towaru. Mało tego zabierają Ci kluczyki do auta i zamykają kierowcę w odizolowanym pomieszczeniu (dobrze ze jest tak TV ). Zastanawiam sie co byłoby gdyby zgubili kluczyki do auta?
Max
2 lata temu
Jestem kierowcą ciężarówki i często jestem w Amazon w całej dosłownie europie i mam porównanie jak jest w Amazon na zachodzie a jak w Polsce . Tempo pracy i wykorzystywanie Polaków jest straszne. Wszystko wykonuje sie na rozkaz mechanicznie głos z głośników. Jest to współczesny obóz pracy. Wszystko co tam jest nadaje sie na film, Seksmisja" to pestka. Aby zadowalać auto trzeba przejść dwie kontrolne bramy a na bramach wjazdowych i wyjazdowych od 5-8 osob.
bEBYnFAP
Em Andre
2 lata temu
Dlaczego jeszcze tam pracujecie,? - wiem rozumiem ale jest coś takiego jak GODNOŚĆ CZŁOWIEKA tej się nie odkupi
Bialy
2 lata temu
Bojkot giganta.
...
Następna strona