Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Weronika Szkwarek
|
aktualizacja

Protest w Pyszne.pl. Kurierzy nie dowiozą posiłków?

54
Podziel się:

W grudniu kurierzy Pyszne.pl zdecydowali się na oddolną akcję strajkową. Firma nie spełniła jednak postulatów pracowników, w związku z czym ci zdecydowali się kontynuować protest. 3 lutego zamierzają nie zgłosić dyspozycyjności. Akcja będzie miała miejsce w Krakowie, Poznaniu, Gdyni, Bydgoszczy i Warszawie.

Protest w Pyszne.pl. Kurierzy nie dowiozą posiłków?
Kurierzy Pyszne.pl będą protestować. Chcą wyższych dodatków (money.pl, Rafał Parczewski)

"Po rozmowach ze związkiem zawodowym (OPZZ Konfederacja Pracy) w styczniu firma nie zadeklarowała jasno woli realizacji postulatów pracowników - m.in. przywrócenia dodatków stażowych odebranych kurierom jesienią zeszłego roku. Zamiast tego przedstawiciele strony pracodawcy Pyszne.pl obiecali, że przeliczą budżet w zakresie wynagrodzeń i do końca stycznia wrócą do niezadowolonych z zarobków pracowników", przekazało Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

Postulaty pracowników

Zdaniem pracowników niespełna dwa miesiące to wystarczający czas, aby ustosunkować się do ich postulatów. W związku z czym planują kontynuować akcję rozpoczętą w grudniu. W tym celu, jak podaje OPZZ, kurierzy nie zgłoszą dyspozycyjności na 3 lutego 2023 roku.

Pracownicy Pyszne.pl postulują o: przywrócenie dodatku stażowego, wprowadzenie dodatku 2 zł za godzinę w weekendy i święta ustawowo wolne, przywrócenie dodatku godzinowego dla kapitanów wraz z utrzymaniem dodatku za wsparcie w szkoleniu kurierów oraz o wprowadzenie dodatku za wykonywanie zleceń w trudnych warunkach pogodowych.

Jak przekazało biuro prasowe w rozmowie z money.pl, spółka na razie nie będzie w mediach komentować sprawy. – Zobowiązaliśmy się do odpowiedzi na postulaty do końca stycznia. Chcielibyśmy przekazać je najpierw kurierom – mówi nam Wojciech Maćkowski, corporate communications & public affairs manager z Pyszne.pl.

Zarobki w Pyszne.pl

Jak dowiedział się money.pl, podstawą wynagrodzenia kurierów Pyszne.pl jest stawka godzinowa - 23,50 zł za godzinę niezależnie od liczby dostarczonych zamówień.

Poza bazową stawką godzinową, kurierzy mogą otrzymać bonus za dostarczone zamówienia oraz bonusy tymczasowe uzależnione od popytu w danym mieście. Dodatkowo wynagradzamy bardziej doświadczonych kurierów/ki (tzw. kapitanowie), którzy decydują się prowadzić szkolenia dla nowych członków/członkiń zespołu (60 zł brutto za 90 min szkolenia, co ważne – w dodatku do standardowego wynagrodzenia godzinowego wypłacanego za czas prowadzenia tego szkolenia) – wyjaśnia Maćkowski.

I dodaje, że napiwki od klientów przekazywane za pośrednictwem naszej platformy trafiają w całości do kurierów w formie jednorazowej miesięcznej wypłaty. – Wierzymy, że takie warunki dają kurierom większą pewność i przewidywalność niż wynagrodzenie obliczane na podstawie tylko dostarczonych zamówień, niezależnie od czasu spędzonego w pracy - liczba zleceń nie jest przecież zależna od kuriera, a od wielu czynników takich jak na przykład: specyfika dnia, liczba kurierów dostępnych w danej chwili, działania promocyjne danej platformy czy nawet pogoda – mówi Maćkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(54)
Jan
rok temu
PROSZE SPRAWDZIC NA JAKICH UMOWACH O PRACE SA CI LUDZIE ....BO PRACUJA POW.160 h......czyli OKRADANIE na ZUS trwa...GDZIE PIP,US,KAS,ZUS?????.....BRAWO PRACOWNICY ....
Mike
rok temu
Jak pyszne się to opłaca!?
Docent Furman
rok temu
Zarabiają najniższą krajową to strajkują...
Higua
rok temu
Dorożkarstwo w Chinach północnych to też ciężka praca
inżynier
rok temu
no cóż, można się było kształcić a nie kończyć filozofię albo bibliotekoznawstwo
...
Następna strona