Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|
aktualizacja

Przed wakacjami otworzą się nowe drogi ekspresowe w Polsce

71
Podziel się:

Jeszcze przed wakacjami GDDKiA ma oddać do użytku w sumie ponad 140 km nowych dróg ekspresowych - wyliczyła "Rzeczpospolita". Dziennik podał, że łatwiej dojedziemy nad morze, domknie się połączenie Rzeszowa z Warszawą i autostradą A2, zniknie ograniczenie prędkości na budowanej A1. Będą jednak utrudnienia z powodu remontów istniejących tras szybkiego ruchu.

Przed wakacjami otworzą się nowe drogi ekspresowe w Polsce
Budowa drogi ekspresowej, zdjęcie ilustracyjne (GDDKiA, GDDKiA)

Przeszło 140 km nowych szybkich dróg, które GDDKiA ma otworzyć przed wakacjami, to mniej niż połowa z zapowiadanych na cały 2022 r. 345 km. "Rzeczpospolita" wskazuje, że znacząco usprawnią podróże wybierającym się na urlopy.

"Będzie łatwiej dojechać m.in. z Warszawy nad morze, domknięta zostanie ważna część szlaku Via Carpatia, poprawią się warunki podróżowania samochodem na Pomorzu i w województwie kujawsko-pomorskim" - pisze "Rz".

GDDKiA otworzy nowe drogi ekspresowe

Dziennik dodaje, że od stycznia do użytku oddano na razie tylko jeden nowy odcinek – ok. 8 km drogi ekspresowej S19 od miejscowości Zdziary do Rudnika nad Sanem. Ale w najbliższy piątek ma być otwarty kolejny, o wiele dłuższy fragment tej ekspresówki. To 20 km pomiędzy Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem. Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad domknie się w ten sposób budowa strategicznej dla całej Polski Wschodniej Via Carpatii pomiędzy Lublinem a Rzeszowem.

"Oddając do ruchu odcinek S19 Niedrzwica Duża– Kraśnik Północ połączymy stolice dwóch województw – lubelskiego i podkarpackiego. Dzięki temu Rzeszów zyska nieprzerwane, ekspresowe połączenie z Warszawą i autostradą A2, a z Lublina będzie można szybko dojechać do autostrady A4" – powiedział "Rzeczpospolitej" Szymon Piechowiak, rzecznik GDDKiA.

Gazeta napisała także, że pod koniec czerwca drogowcy otworzą dwa odcinki drogi ekspresowej S5. Mowa o 23,4-kilometrowym fragmencie Nowe Marzy–Świecie Południe oraz o kilometr krótszym etapie – od Świecia do węzła Bydgoszcz Północ. W sumie to 46 km. Prace wykończeniowe sfinalizują jednak w sierpniu.

"Za to całkowicie zakończą się z końcem czerwca roboty na trasie S6 Strzebielino–Gdynia Wielki Kack, usprawniając wyjazd z aglomeracji trójmiejskiej w kierunku Słupska i Koszalina" - pisze "Rzeczpospolita".

Wakacyjne utrudnienia na autostradach A2 i A4

Od początku wakacji kierowcy będą natomiast łatwiej podróżować trasą S7 na północ od Warszawy. GDDKiA planuj tu włączenie do ruchu dwóch odcinków: Pieńki– Płońsk oraz Napierki–Mława, każdy liczący ok. 14 km. S7 dla podróżujących pomiędzy Warszawą a Gdańskiem jest bezpłatną alternatywą dla połączenia autostradami A2 i płatną A1.

"Na koniec czerwca planowane jest jeszcze oddanie części zachodniej obwodnicy Łodzi – przeszło 12-kilometrowego odcinka Łódź Lublinek–Aleksandrów Łódzki. Na przełomie czerwca i lipca gotowy będzie także półtorakilometrowy węzeł Kijewo na autostradzie A6 pod Szczecinem. Z kolei już w czasie wakacji, w sierpniu, kierowcy pojadą nowym, długim na przeszło 23 km kawałkiem drogi ekspresowej S61 od Szczuczyna do węzła Ełk Południe" - napisała "Rzeczpospolita".

Ale kierowców czekają też utrudnienia na istniejących trasach. Remont w wakacje będzie kontynuowany m.in. na autostradzie A2 od węzła Zgierz do Strykowa. Podobnie będzie na A4 od Góry św. Anny do granicy województw opolskiego i śląskiego. Ruch zostanie w obu przypadkach utrzymany, ale spowolniony przez zawężenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
infrastruktura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(71)
Slawcze
3 dni temu
S7 przed wakacjami zobaczycie jak milion elektryków do 2025. Naiwności ludzka!
Damian
3 tyg. temu
"Za to całkowicie zakończą się z końcem czerwca roboty na trasie S6 Strzebielino–Gdynia Wielki Kack, usprawniając wyjazd z aglomeracji trójmiejskiej w kierunku Słupska i Koszalina" - pisze "Rzeczpospolita". Niestety na 100% się nie zakończą. Od 3 mcy jeżdę tam codziennie. Prawie nikt nie pracuje, a stan robót pozwala domniemywać, że zakończą do września… jeśli zmienią ekipę, bo w obecnym tempie może do czerwca 2023.
były ZOMOwiec
miesiąc temu
Drogi na wschód są po to, aby Niemioszki mogły handlować z Onucami.
Wszystkie sro...
miesiąc temu
Najwazniejszy jest korytarz s16 na Białoruś
Gość
miesiąc temu
Cholerna pis inflacja
...
Następna strona