Trwa ładowanie...
bELbMAPp
Notowania
Przejdź na

Przejęcie Idea Banku. "Pozew Czarneckiego nieuzasadniony"

Leszek Czarnecki zapowiada odwołanie się od decyzji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz pozew przeciwko członkom zarządu Pekao. To pokłosie decyzji BFG o przymusowej restrukturyzacji i przejęciu Idea Banku, który należał do Czarneckiego, przez bank Pekao. - Trudno mówić o jakimś odwołaniu, można jedynie złożyć skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego, bo w tej sytuacji nie ma dwustopniowej formuły podejmowania decyzji. Ta decyzja jest ostateczna i można odwołać się tylko do sądu. Natomiast najważniejsza jest zapowiedź pozwów odszkodowawczych wobec członków zarządu banku Pekao, co jest zaskakujące. Zgodnie z ogólnymi zasadami, odpowiedzialność za decyzje organów ponosi osoba prawna, czyli w tym przypadku bank. Jednak tutaj przepisy wyraźnie wykluczają taką odpowiedzialność, bo ustawa o BFG mówi, że ani bank nabywający to przedsiębiorstwo, ani członkowie zarządu nie mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. To jest niewłaściwy adresat roszczeń -...

rozwiń
149 reakcji
0
0
149
Podziel się
Komentarze (149)
zobacz więcej komentarzy (149)
bELbMAPB
KOMENTARZE
(149)
Gang Rena
10 miesięcy temu
Ale afera, wykantowali złodzieja, a miał immunitet naszego "wymiaru" sprawiedliwości dla byznesmenów dojących naiwnych, jak w AG.
Muszka34
10 miesięcy temu
A co Czarnecki robił z ludzmi dobrze mu tak
Daro
10 miesięcy temu
Pan doradca nie ma pojęcia o tym co mówi i nie potrafi analizować bilansu banku! To co się dzieje to jest tragiczne,ewidentnie Ziobro czuje się poza prawem!
bELbMAPT
12345
10 miesięcy temu
Podobno jak Giertycha aresztowali też był bez szans, a jak wyszło?
tak jest
10 miesięcy temu
W innych krajach rządy walczą o ludzi interesu. Zanim taki zbankrutuje, państwo wiele razy wyciągnie do niego pomocną dłoń. Pracowników / emigrantów /mogą mieć do woli, przedsiębiorców z ikrą jest jak mikrocząstek w lekarstwie homeopatycznym. Polacy są hojni dla innych. Ci co kiedyś w Polsce mieszkali, za oceanem zdominowali kulturę, naukę, najnowocześniejszy przemysł a na półpustynnych ziemiach zbudowali jedno z najnowocześniejszych państw.
...
Następna strona