Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Przejęcie Idea Banku. "Pozew Czarneckiego nieuzasadniony"

Leszek Czarnecki zapowiada odwołanie się od decyzji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz pozew przeciwko członkom zarządu Pekao. To pokłosie decyzji BFG o przymusowej restrukturyzacji i przejęciu Idea Banku, który należał do Czarneckiego, przez bank Pekao. - Trudno mówić o jakimś odwołaniu, można jedynie złożyć skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego, bo w tej sytuacji nie ma dwustopniowej formuły podejmowania decyzji. Ta decyzja jest ostateczna i można odwołać się tylko do sądu. Natomiast najważniejsza jest zapowiedź pozwów odszkodowawczych wobec członków zarządu banku Pekao, co jest zaskakujące. Zgodnie z ogólnymi zasadami, odpowiedzialność za decyzje organów ponosi osoba prawna, czyli w tym przypadku bank. Jednak tutaj przepisy wyraźnie wykluczają taką odpowiedzialność, bo ustawa o BFG mówi, że ani bank nabywający to przedsiębiorstwo, ani członkowie zarządu nie mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. To jest niewłaściwy adresat roszczeń -...

rozwiń
KOMENTARZE
(149)
Gang Rena
3 lata temu
Ale afera, wykantowali złodzieja, a miał immunitet naszego "wymiaru" sprawiedliwości dla byznesmenów dojących naiwnych, jak w AG.
Muszka34
3 lata temu
A co Czarnecki robił z ludzmi dobrze mu tak
Daro
3 lata temu
Pan doradca nie ma pojęcia o tym co mówi i nie potrafi analizować bilansu banku! To co się dzieje to jest tragiczne,ewidentnie Ziobro czuje się poza prawem!
12345
3 lata temu
Podobno jak Giertycha aresztowali też był bez szans, a jak wyszło?
tak jest
3 lata temu
W innych krajach rządy walczą o ludzi interesu. Zanim taki zbankrutuje, państwo wiele razy wyciągnie do niego pomocną dłoń. Pracowników / emigrantów /mogą mieć do woli, przedsiębiorców z ikrą jest jak mikrocząstek w lekarstwie homeopatycznym. Polacy są hojni dla innych. Ci co kiedyś w Polsce mieszkali, za oceanem zdominowali kulturę, naukę, najnowocześniejszy przemysł a na półpustynnych ziemiach zbudowali jedno z najnowocześniejszych państw.
...
Następna strona