Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przewozy Regionalne mają kryzys za sobą. Jest zysk i udana restrukturyzacja

Cztery lata temu przewoźnikowi groziło bankructwo. Dziś spółka chwali się 180 zł mln zysku wypracowanego za trzy ostatnie lata. - W tym roku chcemy dołożyć kolejne 30 mln zł – powiedział prezes Krzysztof Zgorzelski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Przewozy Regionalne w ubiegłym roku przewiozły 81,2 mln pasażerów. (Fot: Przewozy Regionalne)

Przez ostatnie trzy lata Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, wdrażały program restrukturyzacji. Był on kolejnym w historii spółki, ale pierwszym, który przyniósł pozytywny wynik.

– Teraz możemy śmiało powiedzieć, że ten plan restrukturyzacji spółki zakończył się sukcesem. Zrealizowaliśmy wszystkie założone w programie restrukturyzacji inicjatywy – powiedział prezes Przewozów Regionalnych.

W 2015 roku Agencja Rozwoju Przemysłu stała się większościowym udziałowcem Przewozów Regionalnych i wsparła firmę ponad 770 mln zł. Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała, że liczy, iż Komisja Europejska w czerwcu zatwierdzi pomoc publiczną.

Obejrzyj: Polacy posiadają ponad 2 miliardy oszczędności

- Komisja musiała wszcząć postępowanie. To postępowanie trwa i jesteśmy na jego ostatnim etapie. W trakcie trwania tego postępowania uzgodniliśmy, jaki rodzaj środków kompensacyjnych musi wykonać Polska, aby ta pomoc publiczna została uznana za zgodną z prawem – wyjaśniła minister.

Przewozy Regionalne w ubiegłym roku przewiozły 81,2 mln pasażerów. To o ponad 1,3 mln więcej niż w roku 2017.

Udział w rynku Przewozów Regionalnych w ubiegłym roku wyniósł 26,2 proc. według liczby pasażerów. Drugie były Koleje Mazowieckie z dziełem w wysokości 19,2 proc., a na trzecim miejscu znalazły się PKP Intercity z 14,9 proc. udziału w rynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-05-2019

KarolNo proszę wystarczyło odsunąć złodziei z PO od władzy i już są efekty.

08-05-2019

RobCo ten PiS wyprawia, najpierw lot , teraz przewozy regionalne.

09-05-2019

LechPrzewozy regionalne przewiozly ponad 80 mln pasażerów.tylko nie powiedziały w jakich warunkach.

Rozwiń komentarze (4)