Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Przybywa firm kurierskich. Polacy polubili zakupy online

1
Podziel się:

Od dekady przybywa w Polsce firm kurierskich. Pandemia COVID-19 zwiększyła zainteresowanie Polaków zakupami online, a co za tym idzie usługami kurierów.

Przybywa firm kurierskich. Polacy polubili zakupy online
Od 10 lat regularnie przybywa firm kurierskich (Adobe Stock)
bEsxMyBh

W ciągu ostatnich 10 lat przybyło w Polsce firm kurierskich. Z badań danych wywiadowni gospodarczej Dun&Brandstreet wynika, że liczba takich firm zwiększyła aż o 170 proc. Pandemia i rozwój e-commerce mają też ogromny wpływ na zainteresowanie usługami kurierskimi w Polsce.

W 2010 roku zarejestrowanych było ponad 2,5 tys tego typu działalności, a w 2021 roku jest ich już około 6,9 tys. Największy wzrost zanotowano po 2017 roku – wtedy przybyło 2,5 tys. owych firm zajmujących się zadaniami kurierskimi.

Zobacz także: Omijają zakaz handlu. Pracownicy wyjdą na ulice? "Solidarność" odpowiada
bEsxMyBj

W 2020 roku działalność zawiesiło tylko 341 firm kurierskich, co stanowi 5 proc. wszystkich podmiotów świadczących te usługi. W 2021 działalność zawiesiło jak na razie 174 firm.

Jak wynika z danych ExpertSender - aż 71 proc. Polaków deklaruje, że w związku z pandemią zastąpiło zakupy tradycyjne zakupami online.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsxMyBK
praca
rynek pracy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Ewa
3 tyg. temu
A kurierzy dalej do prywatnych odbiorców przyjeżdżają przed południem, kiedy większość tak jak oni jest w pracy. I rozkosznie informują, że po południu to oni już nie pracują i paczkę można sobie odebrać gdzieś tam w punkcie odbioru czyli i tak po swoje zakupy trzeba gdzieś jechać po przesyłka kurierska to fikcja. Paczkomaty i stacjonarne punkty odbioru (wybrane świadomie przez konsumenta) tak przesyłki gdzie wybieramy dostarczenie przez kuriera - porażka.