Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rafał Trzaskowski wciąż wierzy w zwycięstwo. "Ta noc będzie nerwowa dla wszystkich w Polsce"

Jestem pewien, że jak policzymy głos do głosu, to zwyciężymy! - powiedział Rafał Trzaskowski. Zgodnie z wynikami badań exit poll zwycięzcą wyborów jest Andrzej Duda, ale różnica wyników między obu kandydatami jest zbyt mała, by wyniki sondażowe uznać za w pełni wiarygodne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Dopiero około północy dowiemy się, kto wygrał drugą turę wyborów. na tę chwile niewielką przewagę ma Andrzej Duda

To sytuacja bez precedensu. Wyniki badania exit poll wskazują, że drugą ture wyborów wygrał Andrzej Duda, a Rafa l Trzaskowski uzyskał poparcie 49,6 proc. wyborców. To jednak nie musi być ostateczny wynik. IPSOS poinformował, że na podstawie badania exit poll nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Średnia dokładność to 2 pkt procentowe, a różnica między kandydatami na tę chwile wynosi 1 pkt procentowy.

Stąd trzeba poczekać na wyniki badania late poll, które pojawią się około północy.

- Już wygraliśmy niezależnie od tego, jaki będzie wynik - bo udało się nam obudzić dać nadzieję. Zbudować kampanie, która była kampanią w pełni obywatelską - powiedział Rafał Trzaskowski, który przemawiał do zwolenników w Multimedialnym parku Fontann w Warszawie.

Dodał, że "to jeszcze nie koniec".

- Z jednej strony oni mieli wszystko, cały aparat państwa, który miał tonę pieniędzy, manipulacje po swojej stronie, a my mieliśmy społeczeństwo obywatelskie i zdrowy rozsądek – powiedział.

Nadzieję Trzaskowskiemu daje to, że nie wszyscy uprawnieni oddali głos. Zgodnie z ogólną zasadą, kto przyjdzie do lokalu wyborczego przed godziną 21. Stąd przed wieloma komisjami nadal ustawiają się kolejki chętnych do zagłosowania.

- Nigdy w polskiej historii nie było tak blisko i nie poczuliśmy siły swojego głosu.

Dziękując wszystkim za wsparcie, powiedział:

- Mam nadzieje, ze dzięki temu zrywowi obywatelskiemu wszyscy dojrzeliśmy i że jutro obudzimy się w innej Polsce – zakończył.

Obejrzyj: Wybory 2020. Profesor Ewa Marciniak: obaj kandydaci przejdą do historii jako niedebatujący

Obietnice gospodarcze Rafała Trzaskowskiego

W kampanii Rafał Trzaskowski zapowiedział, że będzie wetował wszystkie projekty zakładające wzrost podatków. Zaproponował podniesienie kwoty wolnej od podatku. Osoby zarabiające do 30 tys. zł rocznie miałyby w ogóle nie płacić PIT. Dla osób zarabiających pomiędzy 30 tys. zł, a 65 tys. zł rocznie kwota wolna wyniosłaby 8 tys. zł.

Rafał Trzaskowski we wtorek po południu zaprezentował część swojego programu wyborczego
Program Rafała Trzaskowskiego. Sprawdziliśmy potencjalny koszt obietnic

Wspomniał również o zainicjowaniu funduszu remontowego dla rodzin. Zakładał on dofinansowanie do 10 tys. zł na ekologiczną modernizację domu lub mieszkania. Za te pieniądze można m.in. wymienić okna, docieplić budynek czy zamontować panele fotowoltaiczne.

Zapewniał również, że będzie wspierał pozycję kobiet na rynku pracy i docelowo zapewni bezpłatne żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Na kilka dni przed wyborami złożył też obietnicę zmian w prawie, które zagwarantują 200 zł dodatku do emerytury za każde dziecko dla każdej kobiety. Eksperci, z którymi rozmawiało money.pl wyliczyli, że realizacja tej obietnicy to koszt nawet 40 mld zł rocznie.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapowiedział, że nie zlikwiduje programów socjalnych wprowadzonych przez PiS. 500+, 300+, trzynastka dla emerytów – o to wszystko wyborcy mieli być spokojni. Nie oznacza to, że Trzaskowski chciał realizować wszystkie projekty, które marzą się rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

Wielokrotnie sprzeciwiał się przekopowi Mierzei Wiślanej i budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wybory prezydenckie, wybory 2020, gospodarka, wiadomości, Rafał Trzaskowski
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2020

jacekja mu zycze zeby zwyciezyl

12-07-2020

EMERYTKADziękujemy P.Rafale jest PAN.dla mnie WIELKI .DZIĘKI,

12-07-2020

RóżowaOby zwyciężył!

Rozwiń komentarze (61)