Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rail baltica
26.06.2020 20:40

Rail Baltica pomogą zbudować Chińczycy. Kontrakt na 3,3 mld zł

Wykonawcą na ostatnim odcinku modernizowanej linii z Warszawy do Białegostoku ma być konsorcjum firm. Wśród nich chińska państwowa firma Sinohydro Corporation Limited. Kontrakt wart jest 3,3 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP SA)
Do 200 km/h mają poruszać się pociągi pasażerskie na zmodernizowanej trasie Warszawa – Białystok.

Do 200 km/godz. mają jeździć pociągi pasażerskie na zmodernizowanej trasie Warszawa – Białystok. Podróż najszybszym pociągiem ma skrócić się poniżej 90 min. Polskie Linie Kolejowe poinformowały właśnie o podpisaniu gigantycznej umowy - na ponad 3,3 mld zł netto - na prace na odcinku Czyżew – Białystok.

"To ostatni odcinek modernizowanej linii z Warszawy do stolicy Podlasia, na międzynarodowej trasie kolejowej Rail Baltica - jedna z najważniejszych inwestycji na polskich torach o znaczeniu krajowym i międzynarodowym" - wskazuje w komunikacie PKP.

W sumie zmodernizowana ma zostać 71-km trasa. Pomiędzy Czyżewem a Białymstokiem postaną skrzyżowania wielopoziomowe - wiadukty i tunele zastąpią przejścia i przejazdy kolejowo-drogowe. Inwestycja obejmuje też budowę 200-metrowego mostu na Narwi między Łapami i Uhowem oraz kilkudziesięciu obiektów inżynieryjnych.

Jak wskazują PKP PLK, wykonawcą prac jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor Sp. z o.o., Stecol Corporation oraz Sinohydro Corporation Limited.

Ta ostatnia to chińska państwowa firma inżynierii i budownictwa wodnego. Pośród 225 globalnych graczy na globalnym rynku inżynierii budowlanej pod względem rocznych przychodów, Sinohydro lokowana była na 14 pozycji. To szósta największa firma budowlana w Chinach.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-06-2020

Pzdr1. Czy udało się już odzyskać pieniądze na autostrady ukradzione przez chińską firmę? I jaką mamy gwarancję że sytuacja się nie powtórzy? Bo … Czytaj całość

26-06-2020

rafto sa jaja. Juz zawalili autostrady, teraz koronowirus a my jeszcze zapraszamy do robienia torow. A gdzie polscy robotnicy ?

27-06-2020

Wu jekOczywiście koronnka w gratisie

Rozwiń komentarze (15)