Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Weronika Szkwarek
|
aktualizacja

Rekompensaty inflacyjne dla górników. Uruchomiono drugą transzę premii

57
Podziel się:

Drugą transzę rekompensat inflacyjnych wypłaci w najbliższym czasie górnikom Węglokoks Kraj. Jak dowiedział się money.pl, świadczenia będą wynosić tyle samo, co w lipcu bieżącego roku, czyli od 4 do 6,4 tys. zł brutto.

Rekompensaty inflacyjne dla górników. Uruchomiono drugą transzę premii
Drugi raz premię inflacyjną otrzymają pracownicy Węglokoksu Kraj, wcześniej podobną zapowiedź przekazano w PGG (Agencja Wyborcza.pl, Jakub Orzechowski)

Po Polskiej Grupie Górniczej kolejna spółka zdecydowała się uruchomić drugą turę premii dla pracowników. W Węglokoksie Kraj zawarto porozumienie między związkami zawodowymi i zarządem, na mocy którego jeszcze w październiku zostanie wypłacone dodatkowe świadczenie dla zatrudnionych.

Strony ustaliły, iż za obopólną wolą w drugiej dekadzie października zostanie wypłacona rekompensata zwiększonych kosztów utrzymania związanych ze znaczącym wzrostem cen towarów, usług konsumpcyjnych oraz wzrostem wskaźnika inflacji, w wysokości analogicznej do wypłaconej w dniu 12 sierpnia 2022 roku - podano w komunikacie przekazanym pracownikom, do którego dotarł money.pl.

Co ciekawe, w wiadomości przekazano również, że warunkiem wypłacenia rekompensaty będzie zgoda uzyskana przez zarząd w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Przypomnijmy, że jednorazowa kwota wypłacona górnikom w sierpniu wynosiła 6,4 tys. zł brutto dla pracowników zatrudnionych pod ziemią, 5,2 tys. zł brutto dla pracowników zakładów przeróbki mechanicznej węgla oraz 4 tys. zł dla pracowników powierzchni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(57)
Kacper
2 lata temu
Polacy obudźcie się. Gdzie są ludzie na ulicach? Nic się nie dzieje! Milczenie oznacza przyzwolenie.
O panie
2 lata temu
Jakoś pracuje na kwk I nic nikt o tym nie gadał tylko jeden związek jedność co to nikt nie słucha chce taka premię A wy głupki zaraz na to nagonka I już jedziecie ręce opadaja
Michał
2 lata temu
Cała budżetówka za najniższą a oni kolejne dodatki. Nie mówię że się nie należy ale to już przesada . Zobaczycie za chwilę nauczyciele odejdą od tablicy a policjanci podziękują rządowi 11 listopada i tak zakończy sie ich kadencja .
Bioki
2 lata temu
My górnicy będziemy jak szejki z Dubaju za niedługo 5 żon ferrari lambo i wierzowce he
Masza
2 lata temu
Trochę nie rozumiem nagłego skoku prądu. Wszyscy mówią inflacja, wojna, węgiel, brak inwestycji. A później sięgam po raport giełdowy PGE i czytam, że: „Narastająco za I półrocze roku 2022 Grupa PGE odnotowała wynik powtarzalny EBITDA na poziomie 4,2 mld złotych, wynik raportowany EBITDA w wysokości ok. 6,4 mld złotych oraz zysk netto dla akcjonariuszy jednostki dominującej w wysokości ok. 3,3 mld złotych”. I już nie wiem, czy to inflacja, czy okazja, z której korzysta coraz więcej firm
...
Następna strona