Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Takiego wyniku jeszcze nie było. Rekordowy eksport z Polski

15
Podziel się:

Sprzedaliśmy za granicę towary o łącznej wartości 51,8 mld euro, co przekłada się na 236 mld zł - poinformowało na portalu X Ministerstwo Rolnictwa. Chodzi o eksport towarów rolno-spożywczych.

Takiego wyniku jeszcze nie było. Rekordowy eksport z Polski
Polska eksportuje dużo mięsia (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)

"Czy wiecie, że 2023 rok był rekordowy dla Polski pod względem eksportu towarów? Sprzedaliśmy za granicę towary o łącznej wartości 51,8 mld euro, co przekłada się na 236 mld zł! Oto lista towarów, których sprzedajemy najwięcej: mięso i przetwory mięsne, produkty mleczne, pieczywo i wyroby piekarnicze, jaja, czekolada i wyroby czekoladowe" - wyliczył resort we wpisie, który opublikowano na portalu społecznościowym X.

Eksport głównie do UE

Dodano, że ponad 70 proc. naszego eksportu (towarów rolno-spożywczych - PAP) trafia do UE, ale z roku na rok rośnie również eksport na inne rynki.

"Integracja z UE i dostęp do unijnego rynku spowodowały znaczący wzrost eksportu polskiego handlu rolno-spożywczego. Dzięki łatwiejszemu przepływowi dóbr, modernizacji gospodarstw, unowocześnieniu przetwórstwa rolno-spożywczego oraz pozyskanych inwestycji unijnych, Polska należy do ścisłej czołówki europejskiej w wielu branżach produkcji" - czytamy we wpisie Ministerstwa Rolnictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Chłopak z mia...
3 tyg. temu
Dla wszystkich płazów zazdroszczących polskim rolnikom dopłat, taka informacja z netu. "Średnie dopłaty bezpośrednie dla rolników w UE wynoszą 259 euro do hektara, ale w UE są i tacy rolnicy, do których trafia ponad 400 euro. Polacy otrzymują nieco ponad 200 euro. Komisja Europejska chce zmniejszać te różnice, ale na razie nie proponuje ich wyrównania". Pragnę podkreślić, że te dopłaty są wymysłem unijnych polityków, a polscy rolnicy otrzymują dotacje zgodnie z unijnymi regulacjami...i tu informacja pozytywną dla was antypolskie płazy: Polacy mają jedne z najniższych dopłat w UE.
Polak
3 tyg. temu
Dobrze że jesteśmy w Uni Europejskiej.Bo to,nam zapewnia stały i stabilny eksport.Gdyby pis lub konfa.Obieły rządy,to byli byśmy na etapie wyprowadzania,Polski z Uni Europejskiej.Co w perspektywie,odbiło by się na naszym eksporcie,do krajów Uni.Nastały by cła na nasze produkty.I skończyło by się eldorado eksportowe
Lukrecja
3 tyg. temu
Wypadało poinformować w pierwszym zdaniu o jakie towary chodzi autorowi.
Leo22
3 tyg. temu
Kto rządził w 2023r?
Ekolog
3 tyg. temu
My exportujemy swoje mięso a importujemy z Holandii Hiszpanii jak zobaczyłem w biedrze łopatkę z importu to rzygać się chce i cena 9.99 to ile ona tam kosztuje koszty transportu cała logistyka my mamy żreć ich gówno a oni nasze dla nich to eko