Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rewolucja w futbolu. Powstanie Superliga. "Dla klubów takich jak Legia czy Lech to odcięcie od całego mainstreamu"

Największe europejskie kluby ogłosiły powstanie Superligi. - Wygląda na to, że największe, najbogatsze kluby zachowują się w sposób niezwykle egoistyczny i chcą położyć rękę na najbardziej lukratywnej części medialnego tortu, tortu, który składa się z praw do bezpośredniej transmisji na żywo tych spotkań - komentuje Wojciech Kostrzewa, prezes Polskiej Rady Biznesu. Zaznacza, że jeśli UEFA spełni swoje groźby, piłkarze grający w klubach należących do Superligi, będą z kolei wykluczeni z rozgrywek narodowych. - Będzie to oznaczało wielki problem dla klubów średnich, które od czasu do czasu dawały radę wejść do rozgrywek pucharowych Ligi Mistrzów, bo to będzie również oznaczało deprecjację Ligi Mistrzów, a tym bardziej Ligi Europy - mówi Kostrzewa.

19-04-2021
0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
KOMENTARZE
(6)
UEFA
rok temu
Federacja Piłkarska zapomniała, że na transmisjach tv, żaden klub nie zarabia tyle ile na biletach. Powiedzmy sobie szczerze że niektóre kluby popadły finansowo w ruinę i to Galaktyczne kluby. Nie może być tak że tutaj nawet podziały będą na lepszych i gorszych!!!
raf
rok temu
to po co w ogole Premier Leage w takim razie . Jezeli bedzie suber liga to nie powinny grac w champions leage ani premier leage.
szb7001
rok temu
A LIGA MISTRZÓW I UEFA NIE SĄ ZACHŁANNE NA PIENIĄDZE. PO PIOERWSZE "LIGA MISTRZÓW" TO NIE LIGA TYLKO MISTRZÓ. DLACZEGO TAM GRAJĄ ZESPOŁY KTÓRE NIE SĄ MISTZRAMI SWOICH KARAJÓW. CZY TO NIE JEST GONIENIEM ZA PIENIĘDZMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ale jaja
rok temu
Też uważam, że nikt tego nie będzie oglądał i na tym się skończy jak nie będzie chętnych, Efekt takiej super ligi będzie też taki że za jakiś czas np real będzie jedynym klubem który będzie klepał wszystkie pozostałe i będzie to samo, co teraz
Czester
rok temu
Doskonały pomysł! czas na ostateczne odcięcie się od chciwej i skorumpowanej UEFY-y! Go SuperLeague go!