Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Rolnicy zablokują drogi. Duże utrudnienia w Wielkopolsce

41
Podziel się:

W poniedziałek w związku z zaplanowanymi protestami rolników kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu na głównych trasach dojazdowych do Poznania. Zablokowane będą m.in. zjazdy z autostrady A2.

Rolnicy zablokują drogi. Duże utrudnienia w Wielkopolsce
Rolnicy w poniedziałek 11 marca ponownie wyjadą na drogi (PAP, Marcin Obara)

Sierż. sztab. Łukasz Paterski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podał, że rolnicze protesty potrwają od godz. 9.00 do 18.00. - Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia - zaznaczył.

Protest rolników. Tam będą utrudnienia

Największych utrudnień należy spodziewać się na węźle S11 w Tarnowie Podgórnym i na węźle Komorniki, które będą zamknięte dla ruchu - podał Paterski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak stworzył potęgę - Panattoni to największy deweloper przemysłowy w Europie - Biznes Klasa #21

Dodał, że zjazd z autostrady A2 na węźle Poznań-Zachód na drogi S11 i S5 będzie niemożliwy, a drogi S11 i S5, na odcinku od węzła Napachanie do węzła Wronczyn, będą nieprzejezdne. Policjanci wprowadzą w tych miejscach objazdy.

Według informacji policji znaczne utrudnienia w ruchu mogą wystąpić m.in. w Jankowicach, na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Przemysłowej, w Tarnowie Podgórnym, na Al. Solidarności od ronda im. Lecha Wałęsy przez rondo im. Jacka Kuronia do ronda Tadeusza Mazowieckiego, w Komornikach na rondzie Orła Białego, na drodze ekspresowej S5 na wysokości węzła Konarzewo, na rondzie w Stęszewie czy na S11 na wysokości węzła Dąbrówka.

- Aby zminimalizować wpływ protestu na życie codzienne, sugerujemy unikanie podróży samochodem w rejonach zgromadzeń środowisk rolniczych, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów – zaapelował policjant.

Rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Wielkopolska Anna Ciamciak poinformowała, że w związku z zapowiadanym na poniedziałek protestem rolników do godz. 18.00 zablokowanie mogą być zjazdy z autostrady A2 w okolicy Poznania.

- W związku z tym nie będzie możliwości zjazdu z autostrady na węzłach Poznań Komorniki, Poznań Zachód oraz Buk. Kierowcy powinni liczyć się także z utrudnieniami w okolicy węzła Nowy Tomyśl ze względu na planowaną blokadę ronda na skrzyżowaniu DK92 i DW305. Prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do poleceń służb obecnych w miejscach utrudnień – zaapelowała w komunikacie.

Rzeczniczka zapewniła, że kierowcy będą mogli przejechać autostradą A2 między Świeckiem a Koninem.

Rolnicy protestują

Od kilku tygodni w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej trwają protesty rolników, domagających się m.in. odstąpienia od przepisów Europejskiego Zielonego Ładu i uszczelnienia granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza państw UE.

Europejski Zielony Ład wprowadza wiele wytycznych, m.in. dla rolnictwa. Mają one umożliwić osiągnięcie w Europie neutralności klimatycznej do 2050 r. Chodzi o wprowadzenie bardziej ekologicznej i mniej emisyjnej produkcji, m.in. dzięki odłogowaniu gruntów, redukcji użycia nawozów i środków ochrony roślin o połowę czy dzięki obowiązkowemu przeznaczeniu 25 proc. areału ziemi uprawnej pod uprawy ekologiczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
Monte Carlooo...
2 miesiące temu
Podziękować Michasiowi. Pięknie wykolegował rolników. Idealnie się wpasował w rząd swoich kolesi. Sami krętacze.
Ewa P.
2 miesiące temu
Rolnicy swoimi strajkami terroryzują ludzi na wsi i w miastach. Na dolnym Śląsku drogi całe zasr... a Policja nie wyciąga konsekwencji. Zwykli mieszkańcy wsi są zastraszani, a rolnicy strajki im urządzają pod domami burcząc traktorami i wylewając gnojówkę odkąd zaczęło się rozdawnictwo i dotacje. Wieś ma już dość. Zwykli ludzie ze wsi też zaczną strajkować! Też chcemy dotacji i chcemy normalnie żyć, a nie wąchać smród!
Ewa
2 miesiące temu
Gdzie byli za pisu? Myślą,że ludzie są za nimi, widząc polityków,którzy są w tych strajkach, to się myla
Sołtys
2 miesiące temu
Wyborcy pisu w swoich traktorach za grube pieniądze z uni ...teraz co ?dalej protestują przeciw uni ....odebrać dopłaty dać tylko tym biednym co Ursusem c 360 i konikami uprawiają pola
On83
2 miesiące temu
Czy oni nie mają roboty w polu?
...
Następna strona