Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. AZI
|

''Rosja wykorzystuje zasoby energetyczne do stosowania przymusu''. Hillary Clinton na Impact'21

8
Podziel się:

- Rosja próbuje agresywnie zakłócić rządy demokratyczne, ale jednocześnie wiele krajów w Europie musi utrzymywać z nią relacje. Mam nadzieję, że uniezależnią się one energetycznie od Rosji - powiedziała Hillary Clinton, była sekretarz stanu USA na kongresie Impact'21 w Poznaniu.

''Rosja wykorzystuje zasoby energetyczne do stosowania przymusu''. Hillary Clinton na Impact'21
Była sekretarz stanu i kandydatka na prezydenta USA jest gościem specjalnym konferencji Impact'21. fot. HILLARY CLINTON (ABC via Getty Images, Paula Lobo)
bETvGyJh

Według Hilary Clinton, Władimir Putin nie ukrywa, że dąży do podważenia demokracji i uniemożliwienia krajom Europy Wschodniej zbliżenia się do reszty Europy i USA. Do stosowania przymusu np. na Ukrainie czy na południu Europy wykorzystuje zasoby energetyczne. Dlatego państwa europejskie powinny bronić swojej niezależności i demokracji - oceniła.

Była sekretarz stanu i kandydatka na prezydenta USA jest gościem specjalnym październikowej dwudniowej konferencji Impact'21 na MTP.

- Musimy mieć jasność co do tego, co zamierza Władimir Putin, który nie ukrywa, że dąży do podważenia demokracji i uniemożliwienia krajom Europy Wschodniej zbliżenia się do reszty Europy i USA" - podkreśliła była kandydatka na urząd prezydenta USA
bETvGyJj

Jednocześnie wyraziła żal z powodu planowanej nieobecności przywódców Rosji i Chin podczas szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, który rozpocznie się 31 października.

Znaczną część swojego wystąpienia Clinton poświęciła także problemom kobiet na całym świecie, w tym m.in. zagadnieniom równouprawnienia, praw reprodukcyjnych i problemowi mniejszej aktywności zawodowej kobiet na świecie.

Według niej oprócz zmiany klimatu największym problemem współcześnie jest także trwająca pandemia Covid-19. Zdaniem Clinton dotknęło to także kobiety, które najboleśniej odczuły skutki m.in. poprzez utratę pracy i zwiększenie liczby obowiązków domowych.

Zobacz także: Burza po wywiadzie Morawieckiego dla "Financial Times". Adam Bielan tłumaczy
bETvGyJp

Musimy budować system, który odpowie na wyzwania przyszłości

W wydarzeniu wziął także udział Mateusz Morawiecki, który podczas konferencji mówił m.in. o problemach polskiej gospodarki w czasie pandemii.

Jego zdaniem pandemia pokazała, że rynek nie dał sobie rady i nawet najtwardsi zawodnicy padali na deski a bezrobocie zaczęło rosnąć, bankrutowały firmy a całe sektory gospodarki wchodziły w ciężki okres.

bETvGyJq

Premier stwierdził, że powinniśmy budować system, który będzie wystarczająco silny, aby odpowiedzieć na wyzwania przyszłości, aby był zbudowany na solidnych fundamentach i odkrywał to, co będzie wyznaczało nasze życie za 50 czy 100 lat.

Dwudniowy kongres Impact’21 na Międzynarodowych Targach Poznańskich poświęcony jest transformacji energetycznej, rozwojowi technologii cyfrowych, zrównoważonemu biznesowi, a także zdrowiu i wzmacnianiu pozycji kobiet w życiu publicznym. W dyskusjach, spotkaniach i debatach weźmie udział łącznie ok. 400 gości z Polski i zagranicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETvGyJK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
crack
miesiąc temu
Właśnie nasi zachodni sąsiedzi się uniezależnili.
PRL...
miesiąc temu
Nie bawem szanowna pani Rosja i Chiny się połącza i będą miały cały świat w garści....Rosja nigdy nie pozwoli zachodowi zawładnąć swoimi naturalnymi zasobami...odwrotnie jak polska...brawo Putin...
ZORRO
miesiąc temu
KTO TA SMATE ZAPROSIL NIE SIE WYTLUMACZY ZSKAD BRALA KREW A POZA TYM TO JEJ KOLES SKLEROZA POMAGA PUTINOWI
bETvGyJL
swoboda
miesiąc temu
Oczywiście, przymusem nie jest: zrobicie tak jak chcemy, albo nałożymy sankcje.
Wroclove
miesiąc temu
Trochę wstyd dla Poznania za to że zaprosił tak "zacną" osobę do swojego miasta. Dobrze że nigdy nie lubiłem ani tego miasteczka ani województwa.