Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
06.08.2020 19:48

Rynek pracy w USA się poprawia. Liczba bezrobotnych spadła

Liczba bezrobotnych w USA spadła w ostatnim tygodniu do blisko 1,2 miliona - informuje Wall Street Journal. To oznacza, że pomimo kryzysu na rynku pracy, jaki wywołał koronawirus, sytuacja nieco się poprawia. Nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych jest najmniej od czasu wybuchu pandemii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Liczba bezrobotnych w USA spadła w ostatnim tygodniu do blisko 1,2 miliona

Amerykański Departament Pracy podał w czwartek, że ich liczba zmniejszyła się o 249 tys. Dane te jednak dotyczą one wniosków złożonych w urzędach prac w sposób tradycyjny do 1 sierpnia.

Zobacz też: Ceny żywności w górę. Ekspert wskazuje powody

Liczba infekcji w całych USA zmalała o 5 proc.Są jednak stany, gdzie sytuacja jest bardzo poważna, a liczna zachorowań rośnie. Jak wskazuje WSJ, od początku pandemii ponad 50 milionów Amerykanów złożyło wniosek o bezrobocie.

Tagi: praca, rynek pracy, usa, bezrobocie, wnioski o zasiłek
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2020

PC policeCoś chyba nie tak w tym artykule. 1.2M to tygodniowa liczba osób, które po raz pierwszy złożyły wnioski o zasiłek bezrobotnych, a nie ogólna liczby … Czytaj całość

07-08-2020

plan na powszechny kryzyssprostowanie....kryzysu nie wywołał koronawirus....tylko decyzje jakie zostały podjęte....i to w związku z zaplanowaną celowością rządów w sferze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)