Notowania

infrastruktura
18.10.2019 16:08

Rząd chce usprawnić ruch przez południowe granice kraju

Jednym z priorytetów działań rządu w najbliższych latach będzie usprawnienie ruchu przez południową granicę Polski – zapowiedział minister finansów oraz inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Ma to być dodatkowy bodziec dla rozwoju kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Minister Kwieciński zapowiedział, że priorytetem na najbliższe lata będzie usprawnienie przejść granicznych (Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER)

Na antenie Radia Katowice Jerzy Kwieciński opowiadał o Programie dla Śląska, który w ostatnich dniach powiększony został o 32 nowe przedsięwzięcia o wartości ok. 5 mld zł. Obecnie ten rządowy program dla regionu zawiera 116 projektów o łącznej wartości 62 mld zł - informuje PAP.

Zapewnił, że program nie jest zaprojektowany wyłącznie z myślą o aglomeracji katowickiej, ale skorzystają z niego również dawne woj. częstochowskie i podbeskidzie.

Wśród projektów jest m.in. budowa tzw. obejścia Węgierskiej Górki w śladzie trasy S1, rewitalizacja połączeń kolejowych do Wisły i Cieszyna oraz zapowiedź podjęcia prac projektowych dla nowego odcinka linii kolejowej przez Jastrzębie do Ostrawy.

Obejrzyj: Wykonawcy schodzą z placów budowy dróg. Czy grozi nam fala upadłości?

Zapowiedział, że ważnym zadaniem jest zapewnienie lepszych połączeń drogowych i kolejowych z Czechami i Słowacją.

- To świetnie widać na mapie naszego kraju - jeżeli ponanosilibyśmy na nią średnią prędkość podróży czy to pasażerskiej, czy szczególnie przewożenia towarów, to widać wyraźnie, jak to załamuje się przy terenach nadgranicznych - obrazował minister.

Dodał, że w związku z tym, priorytetem na najbliższe lata będzie znaczne usprawnienie tych przejść granicznych.

Mieszkańcy Imielina kilkakrotnie protestowali przeciwko górniczej specustawie
Bunt na Śląsku. Nie chcą specustawy górniczej

- Pracujemy nad tym z panem ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem już w tej chwili. Bo np. trasa S3 w woj. dolnośląskim i przejście do Czech jest naszym priorytetem - wymieniał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: infrastruktura, przejścia graniczne, Jerzy Kwieciński, śląsk, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-10-2019

bzduraAle mi nowosc o tym na Slasku mowi sie od 4 lat tylko rzad niemial pieniedzy , Lepiej zamiast pociagow to wezcie sie za sluzbe zdrowia bo na Slasku … Czytaj całość

18-10-2019

classicA figę prawda. PIS bezczelnie, jak dotąd żadne ugrupowanie polityczne, wynagradza, inwestuje czy daję forsę tam, gdzie jest ich elektorat i ich władza … Czytaj całość

18-10-2019

Boże widzisz i nie grzmiszBuhahahahahahaha coraz głupsze pomysły , czy to u nich zaraźliwe?

Rozwiń komentarze (22)