Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd wprowadza pomoc dla gastronomii. Będzie zwolnienie ze składek ZUS i postojowe

Rząd zwolni branżę gastronomiczną ze składek na ubezpieczenia społeczne za listopad. Wprowadzi także tzw. postojowe - ogłosiła w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Jak mówiła, w jej resorcie właśnie przygotowywane jest uzasadnienie do ustawy w tej sprawie. Sejm natomiast ma się nią zająć jeszcze w tym tygodniu. Rząd chce, by zwolnienie dotyczyło określonych działalności gospodarczych i wskaże w związku z tym tzw. kody PKD (czyli opisy rodzajów działalności, które każdy przedsiębiorca musi wybrać wtedy, gdy rejestruje działalność). - W tej chwili mamy 30-31 kodów PKD, które są objęte minilockdownem gospodarczym - powiedziała. Warunkiem otrzymania pomocy nie będzie zaś np. konieczność utrzymania zatrudnienia. - Jeśli chodzi o te dwa narzędzia: postojowe i ZUS, to takiego kryterium nie przewidujemy - oświadczyła.

0
0
139
Podziel się
Komentarze (139)
zobacz więcej komentarzy (139)
KOMENTARZE
(139)
Wercia
rok temu
Dadzą pomoc jak większość całkiem zbankrutuje masakra i będą mieć dla doebie
Lunaa
2 lata temu
Moim zdaniem wszelka pomoc i pieniądze się tej branży należą. Gastro jest kozłem ofiarnym tej pandemii, jakby istniały jakieś wiarygodne badania potwierdzające wzmożoną transmisje wirusa w tych miejscach. Myślicie, że branży gastronomicznej jest to wszystko na rękę i wolą być zamknięci i żebrać o pieniądze? Nie! Chcą po prostu zarabiać, mieć taką możliwość, móc utrzymać wszystkich pracowników i zatrudnić jeszcze kolejnego. Niestety znaleźli się w takiej sytuacji, że dany przedsiębiorca musi myślec przede wszystkim o sobie żeby mógł utrzymać biznes. Ma pójść z torbami ale dać ostatnia wypłatę pracownikowi? Pokażcie mi w jakiej branży macie takich altruistów. Niestety taki mamy kraj, taki mamy rząd i nigdy nie będzie to wyglądać u nas jak na zachodzie Europy. Gastro i tak jako jedna z nielicznych branż przez całe lato gdzie niby było względnie „normalnie” była objęta licznymi restrykcjami i musieli się do nich dostosować, a wykładnie wszystkich do jednego wora i mówienie że każdy właściciel żyje ponad stan i kradnie (!!) jest po prostu żałosne.
Śmiech
2 lata temu
Hehe to biedni pracownicy na bruk a restaurator dostanie na kolejna ratę na samochód dobre
Bogdan
2 lata temu
Rząd i pomoc 😂🤣😂
QWERTY
2 lata temu
Jak to za listopad? Mamy jeszcze październik! Mam lepszy pomysł. Po co zwalniać ze składek! Zwolnijcie nas z obowiązku płacenia haraczu VAT oraz PIT, np. do końca 2021. My przedsiębiorcy sami dokonamy analizy kosztów oraz zysków i podejmiemy decyzję, czy jest sens utrzymywać etaty oraz nie zawieszać firm.
...
Następna strona