Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Agnieszka Zielińska
|

Rząd wyda 6,5 mln zł na laboratoria. Ułatwi to identyfikację nowych mutacji

15
Podziel się

Rząd zapowiedział rozbudowę sieci laboratoriów sanepidu. Umożliwi to badanie wszystkich nowych przypadków zakażeń.

Rząd wyda 6,5 mln zł na laboratoria. Ułatwi to identyfikację nowych mutacji
Zdaniem Adama Niedzielskiego będzie można sekwencjonować wszystkie przypadki zakażeń (PAP, Tomasz Waszczuk)
bErCeFvp

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji w Olsztynie, że rząd przeznaczy na ten cel ponad 6,5 ml zł. Dzięki temu w ciągu dwóch miesięcy możliwe będzie sekwencjonowanie kilku tysięcy próbek koronawirusa tygodniowo. Obecnie to około tysiąca.

Zdaniem Adama Niedzielskiego będzie można sekwencjonować wszystkie przypadki nowych zakażeń. Ułatwi to także identyfikację nowych mutacji koronawirusa.

Zobacz także: Pytania o akcję szczepień na COVID-19. Szef RARS mówi o "taniej sensacji"
bErCeFvr

- W tej chwili realizując ten podstawowy priorytet walki z pandemią, jakim jest sekwencjonowanie wirusa, identyfikowanie mutacji, będziemy na wielomilionową skalę inwestować w laboratoria - poinformował minister na konferencji w Olsztynie.

W tym mieście znajduje się laboratorium, które zajmuje się analizą genomu wirusa. Zdaniem ministra zdrowia zespół w Olsztynie jest na tyle doświadczony, że jest w stanie szybko identyfikować poszczególne warianty. - Jest jednym z laboratoriów, które ma charakter pionierski w strukturze sanepidu, w sensie budowania procedur i prowadzenia badań nad sekwencjonowaniem - dodał.

bErCeFvx

Jednocześnie Niedzielski przypomniał, że w marcu ruszyły pierwsze prace nad sekwencjonowaniem genomu koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErCeFvS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
5gwiazdek3gwi...
miesiąc temu
O tak? Rząd wyda? Jakim prawem wydaje pieniądze wszystkich nie pytając nikogo o zdanie? Złodzieje 😠
Polok
miesiąc temu
Nie trzeba nic ujawniać pis to mutacja+
Ivffh
2 miesiące temu
Będą grypkę rozróżnić i... plandemio trwaj! 😆😆😆
bErCeFvT
Przemek
2 miesiące temu
Niech wydawaja pieniądze na jednoosobowe firmy,na firmy rodzinne .. najpierw trzeba budować fundamenty a nie dach .laboratoria też są potrzebne ale jak żyć w kraju gdzie minimum pensji to 2100 -2300 złotych , miesiąc.. jak żyć?Skazuje się ludzi na więzienie że nie mogli więcej zarabiać i na przykład spłacać z takiej kwoty alimentów .obok pracują bez przeszkód Ukraińcy .do których nic nie mam ale przecież pierwszeństwo mają urodzeni..co się dzieje w tym kraju ?wszyscy wyjadą do Niemiec a zostaną urzędnicy ,sędziowie ,policją ,księża i ich rodziny i Ukraińcy plus emeryci ?przecież miliony ludzi w kraju tak zarabiają i nie stać ich na nic ,poza tym nie uczestniczą w tworzeniu krajowego produktu tak jak powinni.Gdyby Kaczyński mówił prawdę o równaniu do Niemiec to powinien odsunąć Ziobrę ,opodatkować chiński towar ,zliberalizować kodeks karny ,stworzyć mechanizm tworzenia miejsc pracy .Wprowadzić euro polskie ,ograniczyć prawo spółdzielni do własnościowych mieszkań na blokach w sensie prawa do czynszu ..Pomijam miliony rzeczy które od zaraz powinny być w tym kraju o podwójnym dnie zrobione.
Oko
2 miesiące temu
Kolejny kant