Trwa ładowanie...
bEgCmIjp

Notowania

Przejdź na

Samorządy nie kryją obaw po Polskim Ładzie. Orłowski: To oznacza wepchnięcie ich w dług

Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania, po prezentacji Polskiego Ładu przez rząd napisał na Facebooku: "Świetnie brzmiąca kwota wolna od podatku do 30 tys. zł to na przykładzie naszego miasta zmniejszenie dochodów budżetu Poznania między 400 do 500 mln zł rocznie!". - Samorządy mają zadania, które muszą realizować. Jeśli rząd ogranicza im ilość pieniędzy, to one są w stanie zmniejszyć inwestycje, ale bieżących wydatków na edukację czy służbę zdrowia już nie. To oznacza wepchnięcie ich w dług - komentuje prof. Witold Orłowski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. W efekcie, jak zauważa, może dojść do takiej sytuacji: w budżecie centralnym takiego wzrostu deficytu nie będzie widać, za to samorządy będą musiały się zadłużać. - Wtedy będzie odpowiedź, że widocznie samorządy źle gospodarują pieniędzmi - podejrzewa Orłowski.

178 reakcji
0
3
175
Podziel się
Komentarze (175)
zobacz więcej komentarzy (175)
bEgCmIjB
KOMENTARZE
(175)
Mariolexxx
4 tyg. temu
Samorząd Poznański ma zadania: zwężanie ulic, malowanie buspasów, organizacja tęczowych parad, zwiększenie etatów w GOAPie o kolejne 140 kuzynów i kuzynek, dopłacanie do prywatnych inicjatyw teatru 8 dnia z domem wczasowym w Chorwacji włącznie. Także nie wolno zabierać pieniędzy, nie wolno.
ABC
4 tyg. temu
No cóż....może najwyższa pora połowę pociotków z samorządów wysłać do prawdziwej pracy.
Wodzirej
4 tyg. temu
Bo gdy Titanic tonął, to też orkiestra grała Bo gdy Titanic tonął, To też był pełny szpan Dowódca miał do końca koszulę śnieżnobiałą A para szła za parą w tan...
bEgCmIjT
link
4 tyg. temu
Przecież to chorzy ludzie. Kaczyński, niedojda życiowa, chce się odbić od dna tylko robi to kosztem Polski i Polaków. Może on jest chory i wie że wnet odejdzie więc nie boi się kar?! A inni dostają grubą kasę mimo,że też są niedouczonymi niedojdami i tak to się toczy. Dzięki naiwnym Polakom dojdziemy do DNA wtedy może się ockną ci którzy głosują na tą bezrozumną mafię.
Jarek
4 tyg. temu
PIS = PZPR
...
Następna strona