Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Samorządy nie kryją obaw po Nowym Ładzie. Orłowski: To oznacza wepchnięcie ich w dług

Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania, po prezentacji Nowego Polskiego Ładu przez rząd napisał na Facebooku: "Świetnie brzmiąca kwota wolna od podatku do 30 tys. zł to na przykładzie naszego miasta zmniejszenie dochodów budżetu Poznania między 400 do 500 mln zł rocznie!". - Samorządy mają zadania, które muszą realizować. Jeśli rząd ogranicza im ilość pieniędzy, to one są w stanie zmniejszyć inwestycje, ale bieżących wydatków na edukację czy służbę zdrowia już nie. To oznacza wepchnięcie ich w dług - komentuje prof. Witold Orłowski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. W efekcie, jak zauważa, może dojść do takiej sytuacji: w budżecie centralnym takiego wzrostu deficytu nie będzie widać, za to samorządy będą musiały się zadłużać. - Wtedy będzie odpowiedź, że widocznie samorządy źle gospodarują pieniędzmi - podejrzewa Orłowski.

0
0
175
Podziel się
Komentarze (175)
zobacz więcej komentarzy (175)
KOMENTARZE
(175)
Mariolexxx
rok temu
Samorząd Poznański ma zadania: zwężanie ulic, malowanie buspasów, organizacja tęczowych parad, zwiększenie etatów w GOAPie o kolejne 140 kuzynów i kuzynek, dopłacanie do prywatnych inicjatyw teatru 8 dnia z domem wczasowym w Chorwacji włącznie. Także nie wolno zabierać pieniędzy, nie wolno.
ABC
rok temu
No cóż....może najwyższa pora połowę pociotków z samorządów wysłać do prawdziwej pracy.
Wodzirej
rok temu
Bo gdy Titanic tonął, to też orkiestra grała Bo gdy Titanic tonął, To też był pełny szpan Dowódca miał do końca koszulę śnieżnobiałą A para szła za parą w tan...
link
rok temu
Przecież to chorzy ludzie. Kaczyński, niedojda życiowa, chce się odbić od dna tylko robi to kosztem Polski i Polaków. Może on jest chory i wie że wnet odejdzie więc nie boi się kar?! A inni dostają grubą kasę mimo,że też są niedouczonymi niedojdami i tak to się toczy. Dzięki naiwnym Polakom dojdziemy do DNA wtedy może się ockną ci którzy głosują na tą bezrozumną mafię.
Jarek
rok temu
PIS = PZPR
...
Następna strona