Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Sejm zajmie się przepisami, które dadzą prawo do weryfikacji szczepień

39
Podziel się:

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie zajmą się projektem przepisów, które pozwolą pracodawcom weryfikować szczepienia pracowników.

Sejm zajmie się przepisami, które dadzą prawo do weryfikacji szczepień
Pracodawca sprawdzi, czy pracownik jest szczepiony. (Materiały prasowe)
bEDRswCZ

- Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będą przedstawione projekty legislacyjne, które mają uregulować kwestie weryfikacji zaświadczeń - zarówno u pracodawców, jak i w innych miejscach, gdzie to będzie niezbędne - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Najbliższe posiedzenie Sejmu rozpocznie się 15 września i potrwa do piątku.

O pracach nad projektem ws. weryfikacji zaszczepienia pracowników mówił w ubiegłym tygodniu szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

bEDRswDb
Zobacz także: Szybciej na emeryturę przez pandemię? „Warto dłużej pracować”

Przekazał wówczas, że dzięki projektowanym przepisom pracodawca będzie miał prawo zapytać o to, czy pracownik jest zaszczepiony i na tej podstawie podjąć ewentualną decyzję o przesunięciu go do innych obowiązków.

Pracownik, aby potwierdzić swoje szczepienie, będzie musiał okazać pracodawcy certyfikat covidowy.

bEDRswDh

- Bez okazania tego dowodu trzeba uznać, że zaszczepienia nie było - dodał.

Müller był pytany także, czy rząd zamierza wprowadzić odpłatność za szczepienia. Odpowiedział, że rząd chce zagwarantować bezpłatne szczepienia we wrześniu i w październiku.

- Oczywiście docelowo ten system szczepień wróci do takiego systemu, w których mówimy o refundacjach, czyli refundacje - określone grupy społeczne będą miały refundowane szczepienia, natomiast na ten moment, jeszcze w tej chwili cały czas te szczepienia mają charakter bezpłatny, ale później, najprawdopodobniej przejdą do takiego systemu klasycznego refundowania szczepionek - podkreślił rzecznik rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRswDC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(39)
Quark
2 tyg. temu
Ostatnio mamy wysyp artykułów o tym, że zaszczepione osoby mają taki sam ładunek wirusa co niezaszczepione i że teraz to w zasadzie chodzi głównie o ochronę przed ciężkim przebiegiem. Skąd więc nadal ta postępująca segregacja? Będzie coraz trudniej to obronić względami sanitarnymi. Po prostu chodzi o środek przymusu do przyjęcia szczepionki. Osoby zaszczepione są szczególnym zagrożeniem, bo jako potencjalny nosiciel wirusa w dodatku bezobjawowy, nie podlegają testowaniu, co nie występuje w przypadku niezaszczepionych, którzy test muszą wykonać.
Lucek
2 tyg. temu
oznaczą nas jak zaobrączkowane ptaki, czy oznaczone psy, czy krowy, a wszczepiony grafen z niby szczepionek pomoże odczytywać kto gdzie się porusza i przesyłać nam polecenia oraz kierować nami. Spełni się to, co w Biblii przepowiedziano, że tylko oznaczeni będą mogli kupić i sprzedać, a reszta będzie poniewierana. Tyle tylko, że to ma być pod koniec świata w obecnej postaci. No i kto to wymyślił, niby uczciwi i szanujący innych ludzie. Niby uczciwi, bo chcą zmusić do przyjęcia trującego preparatu udającego szczepionkę każdego. Już eksperymentalnie szczepią tym grafenem zdrowe dzieci, choć Konstytucja tego zakazuje. Nie ma zgody na dyskryminację i eksperymenty nieprzebadanym preparatem za który ani państwo, ani producent nie biorą odpowiedzialności.
Bibi
2 tyg. temu
Najpierw niech Niedzielski sprawdzi certyfikaty na covid wszystkim posłom
bEDRswDD
Ojoj
2 tyg. temu
Zgodnie z tym,że prawo powinno równo traktować obywateli rozumiem,że pracownik też będzie mógł sprawdzić czy dyrektor firmy i zarząd są zaszczepieni?
ha ha ha
2 tyg. temu
Jutro idę na rozmowę w sprawie pracy.Jak wspomną o szczepieniach, uciekam aż się będzie za mną kurzyło.Praca za minimalną i jeszcze jakieś żądania szczepionkowe, no koń by się uśmiał.
...
Następna strona