Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senat pracuje nad tarczą kryzysową. Problemowe zapisy wyborcze

Jeszcze w poniedziałek Senat chce zająć się tarczą antykryzysową i błyskawicznie odesłać specustawę do Sejmu. Z własnymi propozycjami i bez poprawek PiS zmieniających kodeks wyborczy - podaje "Gazeta Wyborcza". Jak to zrobić? Narady dopiero trwają.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Senat zastanawia się, jak wyrzucić z tarczy antykryzysowej zmiany w kodeksie wyborczym

- W Senacie doskonale rozumiemy pilność potrzeb pracodawców, pracowników i służby zdrowia. Nie przetrzymamy tej ustawy - tłumaczy "Wyborczej" jeden z senatorów KO.

- Nie ma obaw, że z naszej winy pomoc dla ludzi przyjdzie później. Ale nie ma zgody na wykorzystanie pandemii do majstrowania przy ordynacji wyborczej. Czyli teraz obmyślamy plan, jak pogodzić ogień z wodą - dodaje.

Przypomnijmy, posłowie w sobotę nad ranem przyjęli pakiet ustaw z tzw. tarczy antykryzysowej. Prawo i Sprawiedliwość dołożyło do pakietu, który ma służyć pomocy w walce z pandemią, m.in. poprawkę zmieniającą kodeks wyborczy.

Obejrzyj: Przesunięcie terminu wyborów. Kto powinien o tym zdecydować?

Na początku mówiono o tym, że Senat specustawą zajmie się we wtorek. Na prace w niespotykanie szybkim tempie naciskał premier. Chciał, by Senat przegłosował tarczę antykryzysową jeszcze w sobotę, to się jednak nie stało.

Opozycja ma w Senacie niewielką przewagę - 51 do 49. Poniedziałkowe posiedzenie Senatu zaplanowano na godz. 15:00. Jak podaje "GW", najpewniej będzie zgoda na wypuszczenie tarczy antykryzysowej z poprawkami, które Sejm może odrzucić większością głosów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: rząd, wybory, kodeks wyborczy, specustawa, pis, parlament, polityka, pandemia, koronawirus, tarcza antykryzysowa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-03-2020

woopracują jak dołożyć rządzącym

30-03-2020

wsaSenat najprawdopodobnie zgłosi ze 100 poprwek i przedłuży czas wprowadzenia tarczy.OTO jemu chodzi.

30-03-2020

bialy nosZlikwidujcie wreszcie ten senat i zmniejszcie liczebnośc posłów do 260.Wstydem i hańba dla Obywateli sa Nitros i koperta

Rozwiń komentarze (12)