Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KIB
|
aktualizacja

Serbia zdecydowała się na radykalny krok. Zamraża ceny

26
Podziel się:

Żarty się skończyły. Inflacja daje się we znaki nie tylko Polsce. Rząd Serbii, podczas wtorkowego posiedzenia, zdecydował o zamrożeniu cen podstawowych produktów żywnościowych, takich jak cukier, mąka, olej słonecznikowy, wieprzowina i mleko. Przewidziano też kary dla producentów, którzy dostarczaliby na rynek mniej towarów niż średnia z roku, chcąc potem wypuścić je na rynek po "uwolnieniu cen".

Serbia zdecydowała się na radykalny krok. Zamraża ceny
Serbia zamraża ceny podstawowych produktów żywnościowych na dwa miesiące (pixabay.com, fotos1992)
bFfCqYgR

"Ceny zostaną zamrożone na poziomie z dnia 15 listopada 2021 roku i nie zmienią się przez kolejnych 60 dni" - napisano w oświadczeniu serbskiego rządu.

Minister handlu, turystyki i telekomunikacji Serbii Tatjana Matić zaznaczyła, że "podjęcie decyzji było niezbędne, by zabezpieczyć standard życia obywateli, biorąc pod uwagę fakt, że wskazane produkty mają największy udział w dziennych wydatkach przeznaczanych na żywność" - podała telewizja N1.

bFfCqYgT

Rząd zobowiązał także producentów do dostarczania produktów w ilości nie mniejszej niż średnia ostatnich 12 miesięcy. Za łamanie przepisów przewidziano kary w wysokości od 100 tys. (3 973 zł) do dwóch milionów dinarów (79 464 zł).

Zobacz także: Czy gospodarka przetrwa kolejny lockdown? „Konsekwencje za każdym razem będą bardzo groźne”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfCqYhu
gospodarka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(26)
serek
miesiąc temu
to pomysły z Brukseli zapewniają nam tego rollcastera. w całej unii inflacja zakłady w Hiszpanii się zamykają, git!
Lol99
2 miesiące temu
Będą braki w sklepach... komuna wiecznie żywa.
Bydgoszcz
2 miesiące temu
Nasz rząd ma największy problem od stuleci, jak wybrnąć z własnej głupoty, zawsze może zrobić ustawę ze to mgła po covidowa wpłynęła na ich tok myślenia, i to nie obejmuję polskie prawo sprawiedliwosci
bFfCqYhv
lewak
2 miesiące temu
Serbia nie jest w UE więc może robić co chce.
Chris
2 miesiące temu
Bardzo krótkowzroczny pomysł, zamrożenie cen produktów finalnych, a półprodukty ceny w kosmos. Powodzenia życzę takim gospodarkom. Za chwilę , wszyscy się zrzucą na tarczę dla przedsiębiorców, którym kazali dokładać do interesu. brawo. A potem wszyscy żebrać. Nie wiem czy covid spowodował takie ogłupienie ludzi, czy tak już mamy.
...
Następna strona