Trwa ładowanie...
bEDkycqJ
Notowania
Przejdź na

Setki miliardów dla Polski. Na co je wydamy?

W nowej perspektywie unijnej Polska otrzyma 76 mld euro, czyli ponad 300 mld złotych. - Pamiętajmy, że to tylko środki przeznaczone na Politykę Spójności i Fundusz Sprawiedliwej Transformacji - zwraca uwagę wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Są jeszcze choćby pieniądze z Funduszu Odbudowy oraz te przeznaczone na Wspólną Politykę Rolną. Na co te pieniądze? - Wydamy je w ramach programów krajowych i 16 programów regionalnych - mówi gość programu "Money. To się liczy". Największe wsparcie otrzymają inwestycje prośrodowiskowe, biznesy innowacyjne, cyfryzacja oraz badania i rozwój. Jarosińska-Jedynak potwierdziła również, że znacznie mniej pieniędzy otrzymają Warszawa i 9 okalających ją powiatów. - To jest region lepiej rozwinięty - tłumaczy gość programu "Money. To się liczy".

19-01-2021
Tagi:
unia europejska, inwestycje, fundusze unijne, budżet ue
0
0
3
Podziel się
Komentarze (3)
zobacz więcej komentarzy (3)
bEDkycqV
KOMENTARZE
(3)
Mel
8 miesięcy temu
Bogaci będą bogatsi a biedni będą biedniejsi. Na to pójdą unijne fundusze.
Waldek
8 miesięcy temu
Na niepraworządność i marnowanie pieniędzy publicznych, nie ma mowy o dotacjach. Rathaus Warszawa nie potrafi nawet własnych ścieków ogarnąć. Tych złych przykładów w stosunku do innych miast jest zbyt wiele, by można było mówić o przypadku....
Damian
8 miesięcy temu
Na głupoty przez Państwo (socjalizm). Ale spłacimy to swoją niewolnicza praca (dług). Tylko wolny rynek mógłby nas uratować, Singapur jest już 6razy bogatszy od Polski... Ale ludzie w Polsce to już niewolnicy, wierzą, ze jak Państwo im zabierze 80% w cenach wszystkiego, np w paliwie, to będą mieli lepiej... Na otarcie łez jest jałmużna jak dla Afryki (dotacje)... Socjalizm to ustrój niewolniczy.
bEDkycrn