Notowania

Skarbówka na zakupach. Wydany miliard złotych ma się szybko zwrócić

Okrągły miliard złotych – tyle skarbówka zamierza wydać na zakup między innymi nowych samochodów. Resort finansów ogłosi wkrótce przetargi na zakup kilkuset aut, nowego sprzętu i broni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
W przyszłym roku skarbówka dokupi nową broń (krótką i długą) dla swoich funkcjonariuszy

Na liście zakupów są nowe samochody, skanery RTG dla celników, broń dla funkcjonariuszy i budowa sieci LAN. W samym 2020 roku ten plan pochłonie 400 milionów zł, a doinwestowanie skarbówki ma przynieść 17 proc. więcej wpływów – czytamy w "Pulsie Biznesu".

W 2020 r. wydatki na te inwestycje mają pochłonąć prawie 400 mln zł. Około 600 mln zł zostanie wydanych na podobne zakupy w dwóch następnych latach. Doinwestowanie aparatu skarbowego ma poprawić ściągalność podatków i przynieść budżetowi państwa 17-procentowy wzrost wpływów już w przyszłym roku. Urzędników do wydajniejszej pracy mają zmotywować podwyżki. W ciągu trzech lat ma zostać przeznaczonych na nie 900 mln zł (w 2020 r. — 485 mln zł).

Pisma wysyłane przez KAS mają wpływać na zachowania przedsiębiorców
Pisma behawioralne. Tak skarbówka "wychowuje" przedsiębiorców

Krajowa Administracja Skarbowa sukcesywnie będzie wymieniała samochody. W pierwszej kolejności będą to auta zakupione w latach 1993-2012, "których stopień wyeksploatowania nie pozwala na dalsze użytkowanie".

Obejrzyj: Emerytury będą, ale będą niskie. Trzeba oszczędzać

Jak czytamy w "PB", najwięcej nowych pojazdów trafi do IAS Warszawa (60), IAS Lublin (45), IAS Katowice (44), IAS Białystok (41). Najmniej do IAS Kielce oraz IAS Opole (zaledwie po 11 sztuk). MF szacuje, że średnia cena nowego pojazdu wyniesie ok. 130 tys. zł (70 tys. zł w przypadku pojazdów do przewozu psów). W 115 nowych samochodach zostaną zamontowane nowoczesne systemy łączności, za łączną cenę 7,5 mln zł.

Urzędnicy kontrulujący przedsiębiorcę nie wzięli pod uwagę zeznań świadków i interpretacji indywidualnej.
Skarbówka tnie bezlitośnie. Przedsiębiorca ma zapłacić prawie milion podatku, bo "czarował"

W przyszłym roku skarbówka dokupi także nową broń (krótką i długą) dla swoich funkcjonariuszy. Koszt tego zamówienia na wynieść 9 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2019

podatnikw UK w mieście ok 100tys ludzi w udzędzie skarbowym pracuje kilka osób w Polsce w mieście 200 tys ludzi sa 2 urzędy skarbow z 1 tys pracowników , i … Czytaj całość

21-10-2019

🤔....A po co im pistolety i karabiny??? Być może będą zabijać gdy ktoś nie będzie miał kasy

21-10-2019

taka zmianado podatnika z bronią

Rozwiń komentarze (25)