Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KWY
|
aktualizacja

Skazany Janusz Palikot nie składa broni. "Pójdziemy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości"

126
Podziel się:

Były poseł i biznesmen Janusz Palikot, skazany nieprawomocnym wyrokiem sądu za promowanie alkoholu w internecie, zapowiada, że będzie się bronił. Mówi, że jeśli trzeba będzie, to pójdzie nawet do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (TSUE).

Skazany Janusz Palikot nie składa broni. "Pójdziemy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości"
Janusz Palikot skazany nieprawomocnym wyrokiem za promowanie alkoholu w internecie. Będzie się odwoływał od wyroku (Materiały prasowe)

Warszawski sąd skazał za reklamowanie alkoholu w internecie byłego posła i biznesmena z branży alkoholowej Janusza Palikota (wyraził zgodę na publikację wizerunku), gwiazdora TVN Kuby Wojewódzkiego i ich wspólnika Tomasza Czechowskiego. Jako pierwszy o sprawie napisał "Super Express".

Z e-maila dziennikarki dowiedzieliśmy się, że sąd w postępowaniu nakazowym skazał nas na kary grzywny. Znakiem czasów jest, że w Polsce wyroki ogłasza prasa, zanim jeszcze uczyni to sąd wobec obywatela - komentuje Janusz Palikot w stanowisku, przesłanym nam przez Tenczynek Dystrybucję - spółkę, należącą do grupy Manufaktura Piwa, Wódki i Wina. Palikot jest jej właścicielem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Alkoholowy problem Polaków. "Pijemy tyle samo wódki co w roku 1993"

Palikot skazany nieprawomocnie

"To, że otrzymałem wspólnie z Kubą i Tomkiem, moimi wspólnikami, zarzuty rzekomego reklamowania alkoholu jest powszechnie wiadome. Stawiliśmy się w prokuraturze, złożyliśmy każdy osobno swoje wyjaśnienia. Prokurator uznał, że kieruje akt oskarżenia. Z e-maila dziennikarki dowiedzieliśmy się, że sąd w postępowaniu nakazowym skazał nas na kary grzywny. Znakiem czasów jest, że w Polsce wyroki ogłasza prasa, zanim jeszcze uczyni to sąd wobec obywatela. Bo pismo z sądu do nas wciąż jest 'gdzieś'"- czytamy w oświadczeniu biznesmena.

Palikot tłumaczy, że dowiedział się o wyroku od "Super Ekspresu", który wczoraj zwrócił się do Tenczynka Dystrybucji po komentarz w tej sprawie. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa m.in. przez Palikota prokuraturę zawiadomił aktywista Jan Śpiewak. Poinformował on służby o promowaniu na Instagramie wysokoprocentowych napojów alkoholowych, co - zgodnie z prawem - jest zabronione.

Palikot chce iść do TSUE

Janusz Palikot nie szczędzi cierpkich słów pod adresem Śpiewaka.

"Donosiciel Śpiewak skazany prawomocnie za mówienie nieprawdy, a następnie ułaskawiony przez Andrzeja Dudę zapewne uważa, że coś wygrał. Nic nie wygrał, bo wyrok jest nieprawomocny i stanie się przedmiotem normalnego postępowania sądowego, w trakcie którego przedstawimy swoje argumenty wskazujące, że nigdy nie łamaliśmy prawa" - czytamy w oświadczeniu.

Zapowiedziałem w marcu, że swojego stanowiska będę bronił przed sądem. Jak trzeba będzie, pójdziemy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości - dodaje biznesmen.

Swoje stanowisko opublikował też na Twitterze.

Do sprawy odniósł się również Jan Śpiewak, ripostuje Palikota.

"Sąd po moim zawiadomieniu nie miał wątpliwości, że Wojewódzki i Palikot to kryminaliści. Sprawa była na tyle oczywista, że skazał ich w trybie nakazowym za reklamy alkoholi. To koniec bezkarności alkopatusów i karteli alkoholowych, którzy na krzywdzie ludzi zbijają fortuny" - napisał aktywista na Twitterze.

Wysokie grzywny

Na początku kwietnia tego roku "Super Express" jako pierwszy informował, że Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła Januszowi Palikotowi, Jakubowi Wojewódzkiemu oraz Tomaszowi Czechowskiemu zarzuty. Kilka dni temu warszawski sąd skazał ich za reklamowanie alkoholu w internecie. Zgodnie z wyrokiem Palikot ma zapłacić 80 tys. zł. Gwiazda TVN i ich wspólnik Tomasz Czechowski skazani zostali na grzywny po 70 tys. zł. Poza tym Palikot ma zapłacić ok. 9 tys. zł kosztów sądowych, a Wojewódzki i Czechowski po 8 tys. zł.

Sąd nie miał wątpliwości, że złamali ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - podał "SE", powołując się na treść wyroku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(126)
trzeźwy
8 miesięcy temu
Palikot z wojewódzkim powinni zostać skierowani do programu CELA+, przynajmniej na rok bez zawieszenia.
piwo
9 miesięcy temu
śpiewak konfdent w więźniu będzie miał ciężko
i tyle
9 miesięcy temu
gdyby mogli to dorabialiby sie na narkotykach
Robert
9 miesięcy temu
Wszystkich ksieży powinni aresztowac.
klient
9 miesięcy temu
największe popłuczyny winopodobne produkuje firma Palikota - Ambra
...
Następna strona